Aký Bol Finálový Zápas Euro

Vo finále aktuálneho európskeho šampionátu sa stretli víťazi predchádzajúceho cyklu, Španieli, a talianska reprezentácia. Na Euro 2008 tieto tímy vstúpili do konfrontácie vo fáze štvrťfinále. Potom sa hlavný a predĺženie skončili nerozhodne - 0: 0 a v penaltovom rozstrele sa ukázali byť silnejší budúci víťazi turnaja.

Aký bol finálový zápas Euro 2012

Taliani sa tentokrát prebojovali do finále, hoci tomu veril len málokto. Zároveň v priebehu turnaja predviedlo mužstvo vynikajúci futbal, opustilo skupinu spolu so Španielskom, v žiadnom prípade ju nepriznalo v dueli na plný úväzok. Potom v semifinále zvíťazila squadra azzurra vo všetkých futbalových počtoch nad ďalším favoritom turnaja, nemeckou reprezentáciou.

Bohužiaľ, vytvoril anti-rekord vo finálovom zápase, podľahol svojmu súperovi skóre 0: 4. Predtým bola najväčšia porážka vo finále európskych majstrovstiev 0: 3. S týmto skóre národný tím ZSSR podľahol v roku 1972 Nemecku. Talianom za to ale nemožno vyčítať - robili všetko, čo mohli. Toto Španielsko sa stalo úplne iným ako predtým. Pre všetky turnaje vytvorila tímy, ktoré boli považované za obľúbené, ale pre psychologický faktor vypadla. Vďaka tomu dlho nemohli nič vyhrať a prestali im veriť. Teraz, keď Španielsko dosiahlo tituly majstra sveta a Európy, sa tím stal sebavedomým, športovo drzým a neuznával nijaké autority. Preto vo finále rozdala očarujúci futbal.

V 14. min Cesc Fabregas, ktorý úspešne hral na krídle, prestrelil loptu trochu dozadu a nabiehajúci David Silva ho úspešne poslal hlavou do brány. Taliani sa ponáhľali na zotavenie a mali dobrý segment, ale Španieli sa zjavne bránili, čakali v krídlach a čakali v 41. minúte. Úžasná prenikavá prihrávka našla na hrote útoku Jordiho Albu, ktorý, ktorý zostal sám s Buffonom, jasne poslal loptu do brány.

Taliani ešte nemajú šťastie. Pred prestávkou sa zranil a bol nahradený obranca Chiellini. Po prestávke, keď tréner tímu „Scuadra Azzurra“Cesarre Prandelli zachránil hru a vykonal ďalšie dve striedania, náhle nemohol pokračovať v hre Tiago Mota, ktorý práve vstúpil do ihriska. Keďže sa limit striedania vyčerpal, Taliani boli v početnej prevahe a bojovali ďalej. Bolo ale zrejmé, že sa ich sila topila a dvoma údermi Fernanda Torresa a Juana Matu Španielsko zavŕšilo svojho súpera. V oboch prípadoch išlo o rovnaké rozbíjajúce sa prihrávky za chrbát obrancov, s ktorými si na troch veľkých turnajoch za sebou nikto neporadí.