Aký Bol Zápas Rusko - Česko Na Euro

Veľké víťazstvo nad českými futbalistami na samom začiatku turnaja umožnilo fanúšikom tímu počítať s úspešným vystúpením ruskej reprezentácie na Euro 2012. Bohužiaľ, tieto nádeje neboli predurčené na splnenie.

Aký bol zápas Rusko - Česko na Euro 2012

Na začiatku zápasu vyzerali českí reprezentanti aktívnejšie ako naši hráči, mali väčšie držanie lopty a tlačili, keď sa stratila. Ale čoskoro sa Rusi sústredili, predviedli dobrý útok, ktorý však skončil rohovým kopom. Od tohto okamihu prešla iniciatíva na obvinenia Dicka Advocaata.

Zlomovým bodom celého zápasu bola epizóda v 16. minúte. Dzagoev zachytil loptu v strede poľa, elegantne prešiel popri českých hráčoch a prihral na pravé krídlo útočníkovi Keržakovovi. Alexander okamžite zasiahol súperovu bránu. Športový projektil narazil do brvna a odrazil sa k Alanovi, ktorý sa včas presunul do pokutového územia. Čech bol prinútený vyviezť loptu z vlastnej brány, stav bol 1: 0.

Po tejto epizóde dostali naši hráči možnosť viac hrať protiútoky, vniknúť do voľných zón na súperovej polovici ihriska. Toto po prestupe Aršavina dobre využil Roman Širokov, ktorý stanovil konečné skóre prvého polčasu v 25. minúte stretnutia - 2: 0.

Úvod druhého polčasu pripomínal prvé minúty zápasu - aktívnejší boli Česi, teraz si to však už vyžadoval priebeh stretnutia. Futbalisti ruskej reprezentácie sa tlačili proti svojej bránke, ktorú šikovne využil súper. Pri prenose lopty na diaľku bol Malafeev takmer sám s Václavom Pilaržom, ktorý si svoju šancu streliť gól nenechal ujsť. Skóre bolo 2: 1, pohodlná výhoda Rusov zmizla a inšpirovala sa česká reprezentácia.

Bližšie k záverečnej štvrtine zápasu začali hráči oboch tímov unavovať. Česká reprezentácia, keďže nič viac nedosiahla, spomalila. Dick Advocaat navyše hádal správne s náhradou, namiesto Keržakova uvoľnil Pavľučenka. Roman sa čoskoro stal autorom asistencie Dzagojeva, ktorý si pripísal double.

O tri minúty sa Pavľučenko dokázal vyznamenať vďaka individuálnym akciám a streliť nádherný gól. V 85. min došlo k ďalšej zmene, ktorá umožnila Kokorinovi vstúpiť na ihrisko. Skóre 4: 1 naplno odrážalo pomer síl na futbalovom ihrisku.