Aký Bol Prvý Zápas Ruskej Reprezentácie Na Euro

Ruský národný tím odohral v úvodný deň tohto turnaja prvý zápas záverečnej časti majstrovstiev Európy vo futbale. Zápas s českou reprezentáciou sa začal v poľskom Vroclave tri hodiny po oficiálnom otvorení ME 2012. Pozeralo ho takmer 41-tisíc divákov na štadióne Meiski a milióny fanúšikov na televíznych obrazovkách doma, v baroch a fanúšikovských zónach.

Aký bol prvý zápas ruskej reprezentácie na Euro 2012

Počas prvých desiatich minút stretnutia boli českí hráči aktívnejší ako Rusi - držali loptu dlhšie a okamžite začali tlačiť, keď o loptu prišli. V 12. min sa naši hráči dostali do pravého rohu, čo neviedlo k šanci na skórovanie, ale stalo sa to známkou v chronológii, po ktorej bola naznačená určitá hráčska výhoda ruského národného tímu. A kľúčová epizóda v tejto polovici, ktorá sa stala o pár minút neskôr. Najskôr zachytil loptu takmer v strede poľa Alan Dzagoev, ktorý prekonal dvoch českých hráčov a poslal ju na pravé krídlo nášho útoku. Nasledovala presná prihrávka na Alexandra Keržakova, ktorý vystrelil na bránu, ale trafil žrď a Dzagoev, ktorý bol opäť na správnom mieste, poslal loptu do siete. Po inkasovaní gólu boli českí hráči nútení viac útočiť, čo im spôsobilo voľné zóny v obrane. V 25. min to využili Rusi - Roman Širokov spojil s útokom Andreja Aršavina, ktorý poslal loptu do útočnej čiary Keržakov. Na loptu nemohol dosiahnuť, ale výborne to urobil Širokov, ktorý sa už presunul do šokovej pozície - stav bol 2: 0. Ostal teda do prestávky v zápase.

Druhý tam začal výmenou útokov - Čechov hnala dopredu potreba zotaviť sa a naši hráči sa nevzdali príležitostí, ktoré sa v tejto súvislosti objavili. Ale bohužiaľ, jeden z útokov Rusov bol súpermi prerušený tak úspešne, že ďalekonosná prihrávka vyniesla Václava Pilarzha takmer zoči-voči nášmu brankárovi. Češka si tento moment uvedomila na 100% a skóre nebolo pre ruskú reprezentáciu také pohodlné - 2: 1. Gól inšpiroval súperov a Rusi potrebovali vyvinúť značné úsilie na uhasenie ich aktivity v útoku. V polovici polčasu sa im to podarilo, navyše hráčov oboch tímov začali unavovať aktívne akcie. Obaja tréneri sa pokúsili osviežiť útok striedaním v 73. minúte a potom v 85. minúte prepustili jedného ďalšieho hráča. V našom tíme Dick Advocaat najskôr nahradil Keržakova Romanom Pavľučenkom a potom Dzagojev Alexandrom Kokorinom. Pred touto výmenou sa ale Dzagojev dokázal opäť vyznamenať - po nevydarenej prihrávke Sergeja Ignaševiča sa lopta odrazila od českého obrancu k Pavľučenkovi, ktorý ju okamžite poslal ďalej k Alanovi, ktorý tvrdo a presne zasiahol. Už po 3 minútach sa skóroval Pavľučenko, ktorý dostal prihrávku od Arshavina a prekonal českého obrancu. Prvý zápas ruskej reprezentácie na Euro 2012 sa skončil skóre 4: 1, čo posilnilo nádeje fanúšikov na úspešné účinkovanie národného tímu na tomto turnaji.