Najoceňovanejší Futbalový Klub V Portugalsku

Dejiny portugalského futbalu poznajú mnohých vynikajúcich hráčov, ktorí začali svoju kariéru v národnom šampionáte. Napriek tomu, že Liga Sagres nepatrí na popredné majstrovstvá Európy vo futbale, na portugalskom šampionáte pôsobí niekoľko skvelých futbalových klubov.

Najoceňovanejší futbalový klub v Portugalsku

Futbaloví fanúšikovia ľahko pomenujú tri najslávnejšie tímy v Portugalsku, medzi ktoré patria Porto, Benfica a Sporting. História portugalského národného futbalového šampionátu zdôrazňuje najvýznamnejší portugalský klub - Benfica Lisabon.

image
image

Klub z hlavného mesta Portugalska bol založený v roku 1904. Neskôr sa tento športový tím stal zakladajúcim tímom domáceho futbalového šampionátu.

Počas svojej histórie vytvorila Benfica rekordy v počte získaných trofejí na všetkých významných portugalských turnajoch. Portugalský šampionát bol do Benficy odovzdaný 34-krát. Posledné dve remízy Sagresovej ligy sa skončili víťazstvom Benficy. Lisabonský klub vyhral národné šampionát trikrát alebo viackrát vo svojej histórii.

Benfica má na konte rekordný počet víťazstiev v Portugalskom pohári. Futbalisti z hlavného mesta 18-krát zdvihli nad hlavu uctievanú trofej. Portugalsko hostí Ligový pohár, ktorý Benfica vyhrala počas šiestich sezón. Portugalský superpohár bol odovzdaný Eagles päťkrát.

Na európskej scéne vyzerajú úspechy Benficy skromnejšie v porovnaní s ostatnými špičkovými tímami na hlavných európskych šampionátoch. Futbalová história Lisabonu má však aj svoje zlaté stránky zo začiatku 60. rokov. Benfica vyhrala európsky pohár dvakrát po sebe - v rokoch 1961 a 1962.