Najoceňovanejší Futbalový Klub V Španielsku

Španielske futbalové majstrovstvá sú v súčasnosti považované za jedny z najzaujímavejších vďaka prítomnosti najvýznamnejších hviezd svetového merítka v španielskych kluboch. Niekoľko najsilnejších klubov na svete hrá v najvyššej španielskej futbalovej divízii, historicky však iba jeden je uznávaný ako najpopulárnejší futbalový tím v Španielsku.

Najoceňovanejší futbalový klub v Španielsku

Podľa FIFA bol slávny madridský tím „Real“uznaný ako najlepší futbalový klub 20. storočia. Tento konkrétny tím je najvýznamnejším v Európe. Preto je celkom logické uznať „krémovú“ako najlepší tím v Španielsku.

Obrázok
Obrázok

Za viac ako storočie svojej existencie získal Real Madrid veľa trofejí na domácej scéne aj na európskych poliach. V najvyššej španielskej divízii (La Liga) získal Real Madrid viac ako tridsať víťazstiev (32). To je najlepší výsledok medzi španielskymi tímami. Pre porovnanie: Barcelona vyhrala šampionát iba 23-krát.

Real Madrid je devätnásť víťazov španielskeho pohára a Galacticos zvíťazil v superpohári svojej krajiny ešte deväťkrát.

Spomedzi všetkých európskych futbalových klubov nikto nezískal trofej v Pohári majstrov (Ligy) viac ako tento španielsky tím. Real Madrid vyhral prestížny turnaj desaťkrát. Hlavným ťahúňom Madridu podľa tohto ukazovateľa je taliansky „Miláno“so siedmimi víťazstvami v pomenovanej súťaži.

Real Madrid zvíťazil dvakrát v druhom najdôležitejšom európskom pohári - Pohári UEFA. Rovnaký počet víťazstiev zaznamenávajú „smotánky“v Superpohári UEFA i Interkontinentálnom pohári. Raz (v roku 2014) Real Madrid vyhral majstrovstvá sveta klubov.

Od začiatku roka 2016 má Real Madrid 77 prestížnych víťazstiev na domácej aréne a európskych turnajoch. Madrid získal za 113 rokov taký pôsobivý počet titulov. Fanúšikovia najvýznamnejšieho španielskeho tímu dúfajú, že počet trofejí Realu Madrid bude v budúcnosti naďalej stúpať.