Majstrovstvá Sveta V ľadovom Hokeji 2019: Recenzia Zápasu Rusko - Rakúsko

Ruská národná hokejová reprezentácia 12. mája odohrala druhý zápas v skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Slovensku. Proti zverencom Iľju Vorobyova sa postavili rakúski hokejisti známi svojou neústupnosťou v zápasoch s lídrami svetového hokeja.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019: recenzia zápasu Rusko - Rakúsko

V zápase proti rakúskej reprezentácii bol ruský tím považovaný za nespochybniteľného favorita. Rusi začali tento stav potvrdzovať už od prvých minút, rozpútali sa návaly útokov na bránu súpera. Už na začiatku tretiny sa mohol vyznamenať Nikita Kucherov, ktorý z výhodnej pozície hral na striedanie hokejky nad brvno a obranca Nikita Zadorov, ktorý priletel zo zámoria, svojim vhadzovaním trafil tyč. Ale Rakúšania tiež dokázali mierne ochladiť zápal ruských útokov niekoľkými nebezpečnými útokmi.

Úplne prvý puk v tomto období dosiahol pri nerovnakom zložení. V 13. minúte stretnutia Rusi opäť premenili väčšinu. Špeciálne brigády s takými hviezdami ako Jevgenij Malkin, Nikita Kucherov, Jevgenij Dadonov a ďalší si opäť raz ukážkovo zahrali tento okamih. Dadonov dostal nádherný prenos od Guseva a z polzóny zasiahol rakúsku bránu. Pre útočníka Floridy to bol tretí gól. Podľa tohto ukazovateľa je Dadonov momentálne najlepším ostreľovačom národného tímu. Rakúšania okamžite po vynechanom puku dokázali zorganizovať výjazd tri v jednom, ale svoju chvíľu nevyužili. Do konca tretiny sa skóre na výsledkovej tabuli nezmenilo, a to aj napriek viac ako trojnásobnej prevahe ruskej reprezentácie v strelách na bránu.

Rakúski reprezentanti začali druhú tretinu aktívnejšie, čo naznačujú aj štatistiky zásahov na bránu. Rusi dlho nedokázali vylepšiť presnosť svojich vhadzovaní a Rakúšania znovu a znovu nebezpečne ohrozovali Georgievovu bránu. V prvej polovici druhej tretiny mali Rakúšania bližšie ku gólu ako Rusi. Ale v 15. minúte šikovnosť domácich hokejistov predsa len ovplyvnila. Gusev a Kucherov odohrali vynikajúcu kombináciu, po ktorej strelil najproduktívnejší útočník základnej časti NHL v rokoch 2018 - 2019 útočník Tppa Nikita Kucherov druhý gól zápasu (a svoj druhý osobný gól na turnaji).

Už v nasledujúcej zmene v rámci ruskej reprezentácie vstúpil útočník CSKA Ivan Telegin po prvý raz na ľadovú plochu na majstrovstvách sveta 2019. Po „necelých desiatich sekundách strávených na ľade“posielal „armádny tím“z miesta náplasti puk na bránku Rakúšanov po prestupe nášho kapitána Iľju Kovalčuka. Výsledková tabuľka svietila na číslach 3: 0 v prospech ruskej reprezentácie. Pred polčasovým hvizdom sa skóre nezmenilo.

15 sekúnd po začiatku záverečnej dvadsaťminútovky strelil Evgeny Dadonov štvrtý gól proti Rakúšanom. Štatistiky identifikovali obrancov Michaila Sergacheva a útočníka Pittsburghu Penguins Jevgenija Malkina ako asistentov útočníka.

Konečné skóre na výsledkovej tabuli stanovil kapitán Rusov Iľja Kovalčuk, ktorý po prestupe Dmitrija Orlova z náplasti po piatykrát zasiahol bránu rakúskeho národného tímu. Tento gól bol pre nášho kapitána prvý na turnaji a 35. gól na majstrovstvách sveta IIHF.

Rovnako ako v zápase prvého kola, Rusi zaslali súperovi päť gólov. Je potešiteľné, že v hodnotenej hre zostali brány zverencov Iľju Vorobyova nedotknuté.

Po dvoch kolách na majstrovstvách sveta 2019 majú Rusi stopercentný bod s dvoma víťazstvami v dvoch zápasoch (šesť bodov).