Majstrovstvá Sveta V ľadovom Hokeji 2019: Recenzia Zápasu Rusko - Nórsko

10. mája začala ruská reprezentácia svoju púť na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019. Prvým rivalom Rusov v skupinovej fáze bola reprezentácia Nórska. Hra sa odohrala v hlavnom meste Slovenska Bratislave.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019: recenzia zápasu Rusko - Nórsko

Ruská reprezentácia podľa očakávania aktívne nastúpila na zápas proti nórskemu výberu. Rusi útočili častejšie, viac vlastnili puk v cudzej zóne. Jedinou zložkou, v ktorej ruský národný tím v úvode zápasu prehral, bolo vhadzovanie. Naši hrotoví útočníci stratili prvé štyri úvody puku hry.

Za prvý nebezpečný okamih v tretine možno považovať napadnutie brány Nikitom Kucherovom, ktorý sa z polovice pásma snažil prepašovať puk do bránky, ale gumený kotúč trafil kľučku nórskeho brankára. Zakrátko náš obranca Dinar Khafizullin nebezpečne strieľal na bránu, ale puk neprešiel cez ospevovanú pásku.

V polovici obdobia sa ruský národný tím dočkal prvého sťahovania. Iľju Kovalčuka, kapitána národného tímu, zastavil nedovolený príjem. Rusom trvalo 11 sekúnd, kým si uvedomili prvú väčšinu. Evgeni Malkin dal vynikajúcu prihrávku spoza brány, po ktorej otvoril skóre v zápase útočník Florida Panthers Evgeny Dadonov. Ďalším asistentom prvého gólu na majstrovstvách sveta 2019 ruských reprezentantov bol Nikita Kucherov.

Hneď po góle si Rusi vyslúžili sťahovanie. Nóri však nedokázali premeniť väčšinu, aj keď pri Vasilevského bráne boli pozorované nebezpečné útoky.

V 15. minúte tretiny mohli Rusi streliť druhý gól. Autorom gólu bol Artem Anisimov, ktorý po prihrávke od Grigorenka dokázal nepríjemne posunúť projektil pod nepríjemnú ruku a z centu trafiť horný roh nórskej brány. Prvá tretina sa skončila skóre 2: 0 v prospech Rusov.

Ruská reprezentácia začala druhú tretinu sťahovaním. Evgeni Malkin dostal dve trestné minúty za zasiahnutie súpera do hokejky. Nóri si väčšinu neuvedomovali.

V 9. minúte druhej tretiny dostali ruské reprezentantky druhú šancu na rozohranie vo väčšine. Zloženie väčšinovej brigády ani tentokrát nesklamalo. Nikita Kučerov v 9. minúte tretiny po prestupe svojho spoluhráča z Tampy Michail Sergachev z pravého kruhu vhadzovania narazil do brány Nórov.

O minútu neskôr si Rusi opäť zaslúžili právo hrať vo väčšine. Po tretíkrát zaútočilo na brány súperov tím pod vedením Malkina, Kucherova a Dadonova. Štvrtý puk na seba nenechal dlho čakať. Malkin a Dadonov zopakovali kombináciu prvej tretiny, po ktorej strelil útočník Floridy svoj druhý a štvrtý gól v zápase.

Do konca obdobia sa účet nemenil. Pred poslednou prestávkou viedli Rusi 4: 0.

Záverečnú dvadsaťminútovku začali Rusi aktívne. Už po poldruha minúte poslal útočník Las Vegas Nikita Gusev po prihrávke Nikitu Kučerov piaty puk do brány Nórov. Tento gól bol pre ruský národný tím posledný v zápase.

Na konci stretnutia boli strážcovia Iľju Vorobyova namazaní. Andrej Vasilevskij nedokázal zaregistrovať svoje prvé čisté konto na turnaji. Nórska reprezentácia dokázala v 17. a 18. minúte vrhnúť do našej brány dva góly. Konečné skóre je 5: 2 v prospech ruskej reprezentácie.

Napriek dvom inkasovaným gólom Rusi v triede prevýšili nórsku reprezentáciu. Bolo vidno, že úroveň hráčov NHL je výrazne vyššia ako úroveň škandinávskych hokejistov.