Majstrovstvá Sveta V ľadovom Hokeji 2019: Recenzia Zápasu Rusko - Taliansko

Po troch víťazstvách v úvodných zápasoch na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019 postavili ruskí reprezentanti vo štvrtom kole predbežnej fázy bratislavskej skupiny proti talianskym reprezentantom. Pred začiatkom stretnutia boli Rusi považovaní za bezpodmienečných favoritov, pretože úroveň hokeja v Rusku a Taliansku sa výrazne líši.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019: recenzia zápasu Rusko - Taliansko

Pred zápasom s ruskou národnou hokejovou reprezentáciou niektorí talianski hráči pripustili, že porážka 1: 5 by bola pre ich národný tím prijateľná. Talianski športovci samozrejme išli na stránku ako notoricky známy outsideri, ale hokej je nepredvídateľný šport, takže naši súperi sa stále nevzdávali nádeje na doplnenie svojich bodových zásob.

Rusi začali zápas aktívne. Už po 31 sekundách trafil Nikita Zaitsev svojim hodom bránu Talianov. Po víťaznom vhadzovaní v cudzej zóne Nikita Gusev potiahol vynikajúcu prihrávku na obrancu Toronta, následne sa skóre otváralo na tabuli skóre.

Druhý gól v zápase strelil opäť ruský obranný tím. Tentokrát Dinar Khafizullin v 9. min po prihrávkach Guseva a Kucherova zasiahol taliansku bránu. Po dvoch inkasovaných umývačkách mala talianska reprezentácia svoju vlastnú chvíľu, ale puk po vhadzovaní Mika Rose trafil žrď Andreja Vasilevského.

V druhej polovici prvej tretiny videli diváci ďalšie dva góly Rusov. Tentokrát skóroval tím Washington Capitals. Najskôr otvoril skóre svojich gólov na turnaji Evgeny Kuznetsov po prihrávke Alexandra Barabanova z brány v 14. min. A Alexander Ovečkin skóroval tri minúty pred koncom tretiny. Konečné skóre po prvej dvadsaťminútovke je 4: 0 v prospech ruskej reprezentácie.

V druhej tretine zverenci Iľju Vorobyova naďalej porážali taliansky národný tím. V druhom hernom segmente trvalo menej ako tridsať sekúnd, kým sa skóre stalo 5: 0. Jevgenij Kuznecov utiekol každý s brankárom a presne poslal mušľu medzi brankárske štíty. V 7. min pôsobil ako útočník stredného útočníka Washingtonu prestup za kapitána našej reprezentácie. Iľja Kovalčuk šikovne využil rozohrávku Kuznecova a po šiestykrát zasiahol bránu talianskeho národného tímu.

Ruský národný tím strelil ďalší gól vo väčšine. Evgeny Dadonov sa vyznamenal prestupom Nikitu Kucherova. Pre útočníka Floridy Panthers to bol piaty gól na turnaji. Podľa tohto ukazovateľa je Dadonov zaradený do zoznamu najlepších ostreľovačov celého šampionátu.

Ruská reprezentácia hrá na tomto turnaji stále v nerovnakom zložení. Väčšina je zrealizovaná, v menšine nechýba domáci tím. Talianov navyše vrhli Rusi v hre štyroch mužov. Michail Grigorenko skóroval v menšine v 17. minúte tretiny.

Sirena do brejku ohlásila koniec druhej tretiny celkovým skóre 8: 0 v prospech ruskej reprezentácie.

Hlavnou intrigou záverečného segmentu zápasu bolo, či ruská reprezentácia dokáže streliť desať gólov, Taliani minimálne jeden. Rusi sa s ich úlohou vyrovnali. V piatej minúte tretiny strelil dlhým vhadzovaním deviaty gól hry Nikita Kucherov a o minútu neskôr Evgeny Dadonov vytvoril v zápase osobné double a skóre upravil na nedôstojné. Taliani boli blízko k svojej úlohe, ale v momente, keď ruský brankár nedokázal pomôcť svojmu tímu, národného tímu zachránilo brvno.

Konečné skóre zápasu Rusko - Taliansko 10: 0. Toto víťazstvo bolo pre ruské národné mužstvo najväčšie od účinkovania ruského tímu na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.