Copa America 2016: Recenzia Hry Haiti - Peru

Zápasy skupinovej fázy v skupine B Copa America 2016 sa začali konfrontáciou medzi národnými tímami Haiti a Peru. Stretnutie týchto rivalov sa uskutočnilo vo Washingtone na štadióne s kapacitou 75 000 divákov.

Copa America 2016: recenzia hry Haiti - Peru

Pred začiatkom stretnutia boli hráči peruánskej reprezentácie považovaní za favoritov konfrontácie. Rozdiel medzi športovcami v triede sa ukázal už od prvých minút - Peruánci úplne prebrali iniciatívu a často útočili na brány Haiťanov. Hráči národného tímu Haiti iba do polovice prvého polčasu dokázali nájsť silu pre niekoľko zmysluplných útokov, ale góly nepridávali. Najnebezpečnejším momentom prvého polčasu v bráne Peruáncov bol priamy kop, ktorý predviedol Mechak Jerome. Lopta vyštartovaná zo zaoblenia pokutového územia letela cez brvno. Potom začali Peruánci opäť nebezpečne útočiť, lopta však nikdy neprešla cez bránkovú čiaru. V poslednej minúte polčasu zachránil Haiťanov žrď po zásahu spoza pokutového územia Edisona Floresa.

Druhý polčas sa začal aj útokmi peruánskej reprezentácie. Za celé stretnutie Juhoameričania viackrát zasiahli súperovu bránu, mali výhodu v držaní lopty. Výsledkom bolo, že v 61. minúte nedokázali Haiťania udržať bránu nedotknutú. Výbornú prihrávku od Edisona Floresa z ľavého krídla uzavrel Paolo Guerero. Gól sa ukázal ako veľmi efektívny: Guerero na jeseň hlavou previezol loptu do bránky národného tímu Haiti.

Do konca zápasu sa skóre na výsledkovej tabuli nemenilo. Národný tím Haiti nedokázal adekvátne odpovedať na inkasovaný gól. Je pravdepodobnejšie, že Haiťania mohli streliť druhý gól.

Konečné skóre 1: 0 zaznamenalo víťazstvo reprezentácie Peru, ktorá po zápase prvého kola na Copa America 2016 získava tri body.