America's Cup 2016: Recenzia Hry Ekvádor - Haiti

Národný tím Haiti bol na Copa America 2016 jasným súperom. Tým, že Haiti prehrali oba prvé zápasy v skupine B, vo svojom poslednom stretnutí narazili na hráčov Ekvádoru, pre ktorých víťazstvo mohlo formovať postup do fázy play-off.

America's Cup 2016: recenzia hry Ekvádor - Haiti

Hráči ekvádorskej reprezentácie začali hru aktívnejšie. Už v prvej desaťminútovke stretnutia vytvorili Ekvádorčania niekoľko nebezpečných momentov pred bránami národného tímu na Haiti. A už v 11. min bola prvá lopta v sieti. Christian Noboa presnou prihrávkou poslal Ennera Valenciu, ktorý spoza pokutového územia trafil bránu Haiťanov, čím otvoril skóre zápasu. Reprezentácia Ekvádoru sa ujala vedenia 1: 0.

V 20. min pôsobil ako asistent Enner Valencia. Po jeho baldachýne do pokutového územia ľahko dopravil loptu do prázdnej brány Haimen Iovi. Národný tím Ekvádoru rýchlo formalizoval svoju výhodu na dva góly.

Skóre sa nezmenilo až do konca prvého polčasu. Stojí však za zmienku, že v 28. minúte mohla haitská reprezentácia reprezentovaná Jeromeom streliť jeden gól. Jeho ranu vzal brvno.

V druhom polčase Ekvádorčania zvýšili svoju gólovú prevahu. Ruským fanúšikom dobre známy Christian Noboa v 57. min skóroval na zdrvujúcu - 3: 0 v prospech Ekvádoru.

V 78. min si svoju druhú asistenciu v zápase pripísal Enner Valencia. Tentokrát pomáhal bratovi Antoniovi. Stav 4: 0 bol konečným skóre stretnutia Ekvádoru s Haiti.

Víťazstvo Ekvádorčanov vynieslo tento tím na druhé miesto v skupine B. V rovnakom čase sa do play-off vôbec nedostal brazílsky národný tím, ktorý podľahol Peruáncom v druhom zápase rovnakej skupiny.

Vo štvrťfinále sa ekvádorská reprezentácia stretne s hostiteľmi turnaja - tímom USA a Haiťania turnaj opustia po troch prehrách.