America's Cup 2016: Recenzia Zápasu Argentína - Chile

V prvom kole skupinovej fázy Kvarteta D na Americkom pohári 2016 sa zišli finalisti turnaja. Zápas Argentína - Čile bol v skupinovej fáze šampionátu azda najočakávanejší.

America's Cup 2016: recenzia zápasu Argentína - Chile

Argentínsky národný tím pred začiatkom stretnutia bol oslabený neúčasťou svojho kapitána a lídra Lionela Messiho. Na základni nevyšiel ani ďalší hviezdny pás modrobielych Sergio Aguero. Absencia štrajkujúcich sa však nestala veľkým problémom pre dvojnásobné triumfy svetového šampionátu.

Už v druhej minúte po zásahu hlavou mohol Niko Gaitan trafiť bránu Čiľanov. Claudio Bravo bol zachránený hornou žrďou. Po tejto epizóde už do 30. minúty neboli v zápase žiadne šance na skórovanie, hoci sa tímy snažili rýchlo prejsť stredom ihriska a napadnúť navzájom bránku. Po polhodine čílsky útočník Alexis Sanchez premárnil svoju šancu na skórovanie. Jeho strelu z pokutového územia odrazil Sergio Romero. V 34. min ten istý Sanchez poslal z priameho kopu loptu do horného rohu, ale s úderom si opäť poradil argentínsky brankár.

Záver prvého polčasu zostal Argentínčanom, ale skóre na výsledkovej tabuli sa nezmenilo - útoky trojice Di Maria, Higuain, Gaitan boli príliš chaotické a nedokončené.

Druhú polovicu stretnutia začali Čiľania aktívne, pomohlo im k tomu niekoľko nebezpečných štandardiek. Skóre však otvoril v 51. min Angel Di Maria. Po chybe stredopoliara Čile Arangesa v strede poľa zachytil loptu Banega a dobre prihrával hráčovi PSG. Di Maria trafil blízky roh brány Brava.

V 59. min sám Banega zdvojnásobil argentínsky náskok. Claudio Bravo opäť netrafil strelu do blízkeho rohu, ale dráhu letu lopty v tejto epizóde ovplyvnil odraz od tŕňov zadku Mauricia Isla.

Skvelú chvíľu zažil aj Gonzalo Higuain. V 67. min nemohol Neapol dopredu z tesnej blízkosti presne poslať loptu do vzdialenejšieho rohu - brankár pomohol.

Čiľania ešte v úplnom závere zastaveného času mohli hrať jeden gól. Fuenzalida niekoľko sekúnd pred koncom stretnutia hlavou poslal loptu do brány.

Konečné skóre zápasu 2: 1 v prospech argentínskej reprezentácie necháva víťazom výhodnejšie šance na postup z D-skupiny do fázy štvrťfinále z prvého miesta.