Copa America 2016: Recenzia Zápasu Brazília - Ekvádor

Brazílsky futbalový tím na všetkých významných turnajoch je právom považovaný za jeden z najobľúbenejších v každom zápase. Bolo to teda pred prvým stretnutím päťnásobných majstrov sveta na Copa America 2016. Súpermi Brazílčanov boli futbalisti Ekvádoru.

Copa America 2016: recenzia zápasu Brazília - Ekvádor

Konečný výsledok zápasu sa pre väčšinu futbalových fanúšikov ukázal ako nepredvídateľný. Napriek zvýhodňovaniu Brazílčanov sa ekvádorskí futbalisti už od prvých minút stretnutia dokázali proti Pentacamps postaviť proti slušnému futbalu. Celý prvý polčas sa hral za vyrovnaného boja. Tímy sa snažili odpovedať útokom na útok, aj keď si hráči nevytvárali nebezpečné a skutočne gólové šance na bránu súperov.

Za prvých štyridsaťpäť minút Brazílčania vyrazili iba štyri strely na bránu, z ktorých iba jedna zasiahla cieľ. Do šestnástky ju zasiahol Filipe Coutinier. V prvej polovici stretnutia odpovedali Ekvádorčania iba dvoma zásahmi, zatiaľ čo brazílsky brankár vstúpil do hry až po tom, čo v 37. min z priameho kopu zasiahol Ener Valencia. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou.

Druhá polovica stretnutia sa niesla v znamení veľmi kontroverzného rozhodnutia postranného rozhodcu, ktoré ovplyvnilo konečný výsledok zápasu. V 66. min predviedli ekvádorskí hráči ukážkový útok, po ktorom z ľavého krídla vystrelil Montero do pokutového územia. Lopta skĺzla ponad ruky brazílskeho brankára a skotúľala sa do brány. Kuriozita epizódy nemala vplyv na úprimnú radosť Ekvádorčanov, ale cieľ bol zrušený. Súdiac podľa opakovaní epizódy, postranný rozhodca mylne určil, že lopta bola v čase Monterovho kríža za bránkovou čiarou. Skóre zostalo nezmenené - 0: 0.

Do záverečného hvizdu sa čísla na výsledkovej tabuli nezmenili, hoci brazílsky útočník Lucas v 84. min nedokázal gólovú šancu zrealizovať. Útočníkovi sa nepodarilo hlavičkovať loptu do prázdneho rohu brány.

Podľa výsledkov stretnutia si tímy pripísali jeden bod, po zápase sa však trénerský štáb a ekvádorskí futbalisti sťažovali, že gól tímu bol vzatý. Obvinenia arbitrov pri interpretácii epizódy zo 66. minúty zároveň nie sú neopodstatnené.