Copa America 2016: Recenzia Zápasu USA - Paraguay

Hostitelia Copa America 2016 pristúpili k finálovému zápasu v A-skupine s tromi bodmi po dvoch konfrontáciách. V záverečnom kole museli Američania hrať s futbalistami z Paraguaja.

Obrázok
Obrázok

Futbalisti USA potrebovali vyhrať finálový zápas. Tri body by Američanom zaručili prístup do fázy play-off turnaja, zatiaľ čo remíza mohla ponechať iba teoretické šance na pokračovanie v boji o americký pohár. Paraguajčanom, ktorí si v zápase prvého kola vyslúžili iba bod, stačilo na víťazstvo a priaznivý výsledok v konfrontácii medzi Kolumbiou a Kostarikou.

Zápas sa pre fanúšikov nestal veľkolepým. Paraguajčania mali počas stretnutia väčšie držanie lopty, častejšie útočili na bránu súpera (juhoamerický tím mal výraznú prevahu v strelách). Z výhody však Paraguajčania nevyvodili nič významné. Naopak, v prvej polovici prvého polčasu mali hráči USA niekoľko teoretických šancí na gól. Ešte pred vypršaním polhodiny hry boli neďaleko pokutového územia Paraguaja pridelené dva nebezpečné trestné hody. Úderom amerických futbalistov chýbala presnosť.

V 27. min bolo skóre stretnutia stále otvorené. Gaisy Zardes (USA) prihral do paraguajského pokutového územia, čím prenikol cez všetky obranné reduty juhoamerickej obrany. Z penalty bol presný Clint Dempsey. Reprezentácia hostí turnaja sa ujala vedenia 1: 0. Prvý polčas sa skončil týmto skóre.

V druhom segmente zápasu sa Paraguajčania pokúsili eliminovať nevyriešené prípady. V 48. min mali prevahu Američania. Deandre Yedlin bol vylúčený za druhú žltú kartu. Výhoda jedného hráča nepomohla Juhoameričanom vyrovnať skóre. Pár minút pred koncom zápasu skórovali Paraguajčania, ale gól bol pre ofsajdové postavenie zrušený.

Do záverečného hvizdu sa skóre nemenilo. Američania vybojovali ťažké pracovné víťazstvo, ktoré umožnilo hostiteľom so šiestimi bodmi obsadiť prvé miesto v skupine A. Reprezentačný tím Paraguay opúšťa turnaj.