Copa America 2016: Recenzia Zápasu Uruguaj - Venezuela

10. júna hostil Philadelphia zápas druhého kola skupinovej fázy v Kvartete C. Diváci boli svedkami zápasu medzi národnými tímami Uruguaja a Venezuely.

Copa America 2016: recenzia zápasu Uruguaj - Venezuela

Uruguajčanov, ktorí sa právom považujú za jedného z favoritov amerického šampionátu 2016, čakal v Quartete C nepochopiteľný prvý zápas. Po prehre s mexickým národným tímom spochybnil Uruguaj odchod zo skupiny do fázy play-off. To si vyžiadalo víťazstvo dvojnásobných majstrov sveta v zápase druhého kola.

Zápas Uruguaj - Venezuela začal s miernou výhodou favoritov, ale na bránu Venezuely neboli zjavné žiadne gólové situácie. Môžeme len zvýrazniť šancu Edinsona Cavaniho v 15. min. Útočník PSG mal šancu vystreliť na bránu zo stredu pokutového územia, loptu však minul. V prvom polčase chýbali útoky Uruguajčanov. Napriek držaniu lopty vyzeral národný tím Celeste v prednej línii veľmi chaoticky.

Venezuelská reprezentácia ponúkla uruguajským protiútokom a v 36. min sa dokonca ujali vedenia v zápase. Solomon Rondon sa vyznamenal. Bývalý hráč Zenitu Petrohrad zakončil loptu do siete Uruguaja po tom, čo brankár Musler z krídelného zásahu zo štyridsiatich metrov takmer vystrelil projektil za ušami. Fernando posunul loptu na brvno, ale pri zakončení nemohol svojmu tímu ničím pomôcť. Venezuela sa ujala vedenia 1: 0.

Druhý polčas začali uruguajskí reprezentanti aktívnejšie. V 54. min mal útočník Suani šancu vyrovnať. Po rohovom rohu mal útočník možnosť zasiahnuť bránu z rohu rohu brankára, ale úder padol nad vyrovnanie.

Venezuelská reprezentácia hrala celý druhý polčas z protiútokov, niektoré z nich strieľali góly. V 68. min išla Peneranda proti sebe s Muslerom. Uruguajský brankár nechal svoj tím v hre, čo odráža úder útočníka.

V nadstavenom čase zahodil Edinson Cavani dve ohromujúce šance na vyrovnanie. Najskôr útočník bez odporu zasiahol spoza rohu brány z priestoru šestnástky a potom z bezprostrednej blízkosti nedokázal loptu prepichnúť do brány.

V poslednej nadstavenej minúte vyrazil brankár Uruguajčanov Muslera do šestnástky súpera na roh. Publikum nevidelo zvýraznený nákop hráčov Celeste a Venezuelčania utiekli do prázdnej bránky, ale po nákope sa lopta nikdy neskotúľala do brány.

Záverečný hvizd zápasu zaznamenal víťazstvo venezuelskej reprezentácie za stavu 1: 0. Tento výsledok priviedol víťazov do fázy play off a uruguajský tím stratil všetky šance pokračovať v boji o prestížnu trofej.