Copa America 2016: Recenzia Zápasu Mexiko - Uruguaj

Už v prvom kole skupinovej fázy na Copa America 2016 sa v skupine C zišli dvaja uchádzači o vysoké priečky nielen v skupine, ale aj v turnaji ako takom. Mexická reprezentácia sa stretla s Uruguajom.

Copa America 2016: recenzia zápasu Mexiko - Uruguaj

Fascinujúce znamenie Mexiko - Uruguaj úplne naplnilo očakávania neutrálnych futbalových fanúšikov. Táto hra sa ukázala ako veľmi vzrušujúca a bodujúca.

Už v 4. minúte stretnutia sa otvorilo skóre. Mexičania pohotovo zaútočili a nasledoval center do pokutového územia z ľavého krídla. Na podanie odpovedal Hector Herrera a strelou zo stredu pokutového územia vystrelil na bránu Uruguajčanov. Obranca dvojnásobných majstrov sveta Alvaro Pereira sa snažil strelu zblokovať, ale lopta mu z hlavy letela do brány. Mexičania sa ujali vedenia 1: 0.

Už v prvom polčase sa uruguajská reprezentácia mohla a mala vrátiť. Edinson Cavani v 30. min išiel sám proti mexickému brankárovi Talaverovi, ale brankár bol dobre živený a nedovolil hviezdnemu útočníkovi vyrovnať skóre. Prvá polovica stretnutia sa skončila minimálnou výhodou mexickej reprezentácie - 1: 0. Mexičania vlastnili iniciatívu, častejšie zasiahli súperovu bránu. Okrem gólu v prvom polčase si treba uvedomiť aj červenú kartu, ktorú dostal v 45. minúte Uruguajčan Matias Vechino. Išlo o druhý drsný futbal futbalistu, čo naznačuje vysokú úroveň kontaktu na ihrisku.

V druhom polčase vyšli Uruguajčania s duchom vyrovnať skóre. V 58. min premeškal Diego Roland skutočnú šancu na skórovanie. V strede poľa sa ujal vedenia uruguajský kapitán Diego Godin. Obranca sa zdal byť skutočným útočníkom, prešiel okolo niekoľkých obrancov Mexika a dal prihrávku Cavanimu. Edinson prihral loptu Rolandovi, ale ten z niekoľkých metrov nedokázal zasiahnuť súperovu bránu.

V 73. min rozhodca vyrovnal rozostavenie. Za hrubé porušenie zákona bol vylúčený Andres Guardado. Hneď nato Uruguajčania zvíťazili späť - v tejto veci im pomohlo štandardné postavenie. V 74. min po prihrávke z priameho kopu vykopol Diego Godin nad všetkých obrancov Mexika a hlavou šikovne poslal loptu do brány.

Hra sa postupne chýlila ku koncu, Mexičania však neprijali remízu. V závere zápasu videli diváci pred bránami uruguajskej reprezentácie ďalšie dva góly. Najskôr v 85. min zblízka zblízka vyrazil Rafael Marquez z bezprostrednej blízkosti do deviatky a už v druhej kompenzovanej minúte Hector Herrera po prihrávke do prázdnej bránky Raula Jiméneza stanovil konečné skóre zápasu. Mexiko vyhráva 3: 1 a po prvom kole vedie na čele tabuľky C.