Copa America 2016: Recenzia Zápasu Brazília - Peru

Brazílska reprezentácia by mohla vyriešiť problém s dosiahnutím play-off Amerického pohára 2016 v zápase posledného kola skupiny B. Súperom favoritov boli futbalisti Peru.

Obrázok
Obrázok

Podľa výsledku zápasu Brazília - Peru mohli päťnásobní majstri sveta buď obsadiť prvé miesto v kvartete B, alebo dokonca zostať bez šance bojovať o americký pohár. Potrebovali vyhrať zápas, aby si zabezpečili vedenie v skupine.

Túžba Brazílčanov po víťazstve začala byť cítiť už od prvých minút. Mužstvo ostro zaútočilo na bránu Peruáncov, hráči zasadili veľa úderov na stredné a veľké vzdialenosti. Philippe Luis, Gabriel, Willian sa nebezpečne natlačil na bránu peruánskeho národného tímu, ale brankár jeho národný tím zachránil. Po jeho pôsobivom zákroku si brankára Peruáncov Galese jasne všimli hlavy európskych klubov.

Na národný tím Peru sa v prvom polčase nič nepamätalo. Azda hlavnou epizódou prvej polovice stretnutia bola chyba rozhodcu, ktorý v posledných minútach polčasu nepridelil penaltu brazílskej bráne. Rozhodca stretnutia a v druhom polčase vykonal produktívny dohľad, ale po prvých štyridsaťpäť minútach výsledková tabuľa spálila nuly.

Druhú polovicu stretnutia začali peruánski hráči o niečo aktívnejšie. V 49. min mohol Christian Cueva implementovať štandardku blízko brazílskeho pokutového územia, ale brankár Alison loptu zrazil do bližšieho rohu.

Epizóda v 75. minúte šokovala celú Brazíliu. Raul Ruidiaz skóroval rukou do brány Brazílčanov rukou od Andyho Paula. Nikto z rozhodcov zápasu si však zjavnú hru rukou nevšimol a hlavný rozhodca sebavedome ukázal na center. Reprezentácia Peru sa ujala vedenia 1: 0.

Do konca stretnutia sa Brazílčania pokúšali o nápravu, požadovaný výsledok sa však nepodarilo dosiahnuť. Brazílska reprezentácia prehrala 0: 1. Napriek štatistickej výhode v držaní a úderu (Peruánci vyrazili na bránu iba dve strely) nedokázal brazílsky národný tím poraziť nekompromisných Peruáncov. Výsledkom tejto porážky bolo tretie miesto v skupine B. Peruánci sa so siedmimi bodmi stali prvými v menovanom kvartete.

Účinkovanie brazílskeho národného tímu na Copa America 2016 zo všetkých pozícií možno považovať za neúspech. Chybne strelený gól peruánskeho národného tímu proti nim nemal vplyv na vyblednutú hru „žltých“na turnaji. Aj v zápase s Ekvádorom sa vyskytli početné problémy s organizáciou hry. Výsledkom je, že Brazília ide potupne domov.