Copa America 2016: Recenzia Zápasu Brazília - Haiti

Brazílska reprezentácia na Copa America 2016 začala turnaj bezgólovou remízou. V druhom kole sa proti päťnásobným majstrom sveta postavil národný tím Haiti.

Copa America 2016: recenzia zápasu Brazília - Haiti

Pred začiatkom zápasu si málokto mohol myslieť, že titulovaný juhoamerický tím bude mať problémy s jasným outsiderom turnaja haitského národného tímu. Na futbalovom ihrisku nebolo cítiť nič. Brazílčania mali úplnú výhodu vo všetkých aspektoch hry. Počas zápasu žlto-modrí strelili na bránu 20 striel, z toho 13 na bránu. Haiťania dokázali odpovedať deviatimi údermi (štyri dosiahli cieľ). Výhodou držania lopty do konca stretnutia bola 65% až 35% v prospech Juhoameričanov.

Brazílčania podľa očakávania začali aktívne. V 14. min otvoril skóre Filipe Coutinho priamym kopom z priameho kopu. Zdvojnásobil výhodu Brazílčanov aj v 29. minúte po asistencii Jonasa. Po ďalších šiestich minútach priniesli Brazílčania skóre zničujúco. Obranca Barcelony a brazílskeho národného tímu Dani Alves visel v pokutovom území, Renato Augusto si loptu dopravil pod brvno. Prvý polčas sa skončil víťazstvom Brazílie 3: 0.

Druhá polovica stretnutia sa stala produktívnejšou. V 59. min Gabrielle a o osem minút neskôr Lucas doviedli skóre do nedôstojného stavu - 5: 0 v prospech Brazílčanov. Po inkasovaní piateho gólu mohli Haiťania gól obľúbencov vytlačiť. James Markelin v 70. min trafil bránu Alissona.

V závere zápasu sa Brazílčanom podarilo Haiťanov rozladiť ešte dvakrát. V 86. min si pripísal dvojku Renato Augusto a už v nadstavenom čase zorganizoval prvý hetrik na turnaji Filipe Coutinho.

Konečné skóre v zápase 7: 1 v prospech Brazílie umožňuje žlto-modrým získať po dvoch zápasoch štyri body. Tímu Haiti zostáva nula v bodovej čiare a prepadáva sa na posledné miesto v skupine B.