Copa America 2016: Recenzia Zápasu USA - Kolumbia

V noci 4. júna 2016 sa v USA začal jubilejný turnaj Copa America, venovaný storočnici futbalových federácií Južnej Ameriky a storočnici turnaja medzi latinskoamerickými národnými tímami. Prestížnej súťaže sa zúčastňujú národné juhoamerické tímy, ako aj tímy zo Strednej a Severnej Ameriky. Úvodný zápas sa odohral v San Franciscu. Súťažili tímy USA a Kolumbie.

Copa America 2016: recenzia zápasu USA - Kolumbia

Úvodný zápas Copa America v roku 2016 odštartoval intenzívnym tempom. Mužstvá z prvých minút sa snažili aktívne si vytvárať šance na skórovanie, ale v prvých piatich minútach nedošlo k nebezpečným situáciám ani pri bráne Američanov, ani v pokutovom území kolumbijského národného tímu. Hru vyhodil do vzduchu gól v 8. min. Kolumbijský národný tím získal pravý roh z pravého krídla. Brilantné podanie Edwina Cardonu v pokutovom území si našlo adresáta. Obrancovia AC Miláno a Kolumbia Cristian Zapata poslali loptu do brány priamym kopom. Kolumbia sa ujala vedenia 1: 0.

Po vynechanom góle sa Američania snažili hľadať šťastie pred bránami iných ľudí, ale útokom národného tímu USA zjavne chýbala ostrosť útokov. Za celý prvý polčas sa rozlišuje iba odkop Clint Dempsey spoza pokutového územia v 36. min. Lopta letela blízko bránkovej tyče kolumbijského národného tímu.

Na konci polčasu sa mohli Kolumbijčania opäť vyznamenať. Najskôr juhoamerickí futbalisti zostrelili útočný impulz amerického tímu a potom im prináležal trest. V 41. min nechýbal kapitán Kolumbie James Rodriguez. Do prestávky išli tímy s dvojgólovou výhodou kolumbijskej reprezentácie.

Národný tím USA nedokázal druhý polčas aktívne zahájiť. Prvých pätnásť minút Kolumbijčania sebavedome vlastnili iniciatívu. Až v 59. min sa Američania dostali sprava do prvej zákruty, po ktorej hrozilo nebezpečenstvo pred bránami Ospiny. Clint Dempsey si narazil hlavu, ale brankár spolu s kolumbijským defenzívnym hráčom dokázali loptu zastaviť pri mantineli. V 64. min nebezpečne vystrelil z priameho kopu ten istý Dempsey, ale prvý počet Kolumbijčanov úder odvrátil.

V posledných pätnástich minútach neboli stretnutia korunované gólmi. Najväčšiu šancu na skórovanie mali kolumbijskí reprezentanti. V 77. min išiel Carlos Bacca proti americkému brankárovi každý s každým, ale kolumbijský zásah trafil brvno.

Konečné skóre stretnutia 2: 0 v prospech kolumbijskej reprezentácie umožnilo Juhoameričanom získať prvé tri body na turnaji a dočasne viesť poradie skupiny A.