America's Cup 2016: Recenzia Zápasu USA - Kostarika

Po porážke Kolumbijčanov v prvom kole hostí Copa America v roku 2016 musela americká reprezentácia bodovať v zápase proti Kostarike. Druhé kolo pre Američanov bolo v tejto chvíli rozhodujúcim zápasom na turnaji.

America's Cup 2016: recenzia zápasu USA - Kostarika

Národný tím USA potreboval víťazstvo proti Kostarike, aby mohol pokračovať v boji o postup do play-off. Kostaričania zasa potrebovali doplniť svoje body. Preto sa hra mala ukázať ako tvrdohlavá, v skutočnosti sa tak však nestalo.

Američania si rýchlo otvorili účet. Kostaričan Christian Gamboa už v 8. min fauloval vo vlastnej šestnástke, čo viedlo k okamžitému trestu. Líder amerického tímu Clint Dempsey, ktorý sa presadil v prvom zápase s Kolumbiou, nechýbal ani bod. Američania sa dostali do vedenia 1: 0.

Už pred koncom prvého polčasu dokázali futbalisti USA svojich súperov ešte dvakrát rozladiť a do 42. minúty dostali skóre zničujúce. Najskôr, keď bola 37. minúta na svetelnej tabuli, Jermaine Jones strelou z hranice šestnástky vyrazil loptu na roh, a Bobby Wood tri minúty pred koncom prvého polčasu prihrávkou Clinta Dempseyho, skóroval 3: 0 v prospech tímu USA …

V druhom polčase hráči Kostariky zvýšili aktivitu, ale nedokázali skórovať. Brian Ruiz mal vynikajúcu príležitosť v 62. min., Ale útočníkovi chýbalo niekoľko centimetrov - lopta zasiahla žrď.

Na konci zápasu (82 minút) urobil kostarický obranca hrubú chybu vo vlastnej šestnástke a konečný výsledok stretnutia stanovil Graham Zusi, ktorý loptu dokotúľal do prázdnej brány.

Záverečný hvizd chytil tímy za stavu 4: 0 v prospech reprezentácie USA. Po druhom kole tak majú hostitelia šampionátu zaznamenané tri body a hráčom Kostariky zostáva jediný zaznamenaný bod a v skupine A padajú na štvrté miesto.