America's Cup 2016: Recenzia Zápasu Argentína - Panama

V zápase prvého kola skupinovej fázy kvarteta D národný tím Argentíny nie bez ťažkostí zdolal Čiľanov. Druhým súperom modrobielych na turnaji bol menej ambiciózny tím - tím Panamy.

America's Cup 2016: recenzia zápasu Argentína - Panama

Argentínsky národný tím je považovaný za hlavného favorita výročia Amerického pohára vo futbale. V tejto súvislosti nemala byť pre Argentínčanov hra s reprezentáciou v Paname veľmi náročná. Na ihrisku nebolo cítiť nič. Argentínsky národný tím mal celkovú výhodu a získal veľké a sebavedomé víťazstvo.

V základnej zostave Argentínčanov opäť nebol kapitán. Lionel Messi po zranení ešte nie je pripravený hrať za národný tím. Ale aj bez Messiho dali Argentínčania predčasný gól. V 7. min Angel Di Maria z priameho kopu dobre visel v priestore brankárskeho námestia, kde Nicolas Otamendi hlavou poslal loptu do siete. Argentína sa ujala vedenia 1: 0.

Na druhý gól Argentínčanov čakalo 55-tisíc divákov viac ako hodinu, aj keď už v prvom polčase mohol Gonzalo Higuain zvýšiť prevahu favoritov. V 61. min sa uskutočnil dlho očakávaný vstup Lionela Messiho do poľa a o sedem minút neskôr strelil argentínsky kapitán svoj prvý gól na turnaji presnou strelou spoza pokutového územia.

Lionel skóroval ešte dvakrát. Najskôr v 78. min vodca útokov Argentínčanov trafil z priameho kopu najlepších deviatich a potom tri minúty pred koncom stretnutia dosiahol hetrik.

Konečné skóre na výsledkovej tabuli stanovil ďalší hviezdny útočník argentínskeho národného tímu Sergio Aguero. Útočník poslal loptu do brány hlavou v 90. minúte po zľave Marcosa Roja.

Konečné skóre zápasu 5: 0 v prospech argentínskeho národného tímu zaručilo víťazom prístup do fázy play-off. Argentínčania majú po dvoch zápasoch na turnaji dve víťazstvá. Paname zostávajú iba tri body.