Copa America 2016: Recenzia Hry Chile - Bolívia

Po nevydarenom štarte na Copa America (prehra s Argentínou) museli Čiľania bodovať v druhom kole skupinovej fázy. Súpermi čílskej reprezentácie v druhom zápase boli futbalisti Bolívie.

Copa America 2016: recenzia hry Chile - Bolívia

Oba národné tímy prehrali svoje prvé zápasy na turnaji s rovnakým skóre 1: 2. Čiľania nedokázali odolať argentínskemu národnému tímu a Bolívijčania v mnohom senzačne prehrali s tímom Panamy. Pred svojimi druhými zápasmi si oba tímy dali za úlohu zvíťaziť, aby si uchovali šance na vypadnutie zo skupiny D.

Hra sa začala s výhodou čílskeho národného tímu, v prvej polhodine hry však neprišla k vážnym šanciam na skórovanie. Iba v záverečnej pätnástke dokázali Čílčania vytvoriť niekoľko akútnych situácií na bráne bolívijského brankára. Pinilla a Sanchez mali dobré šance, ale zásahom slávnych hráčov chýbala presnosť. Prvá polovica stretnutia sa skončila nulami na výsledkovej tabuli.

Necelú minútu po začiatku druhej polovice stretnutia otvorila čílska reprezentácia skóre. Bolívijčan Juan Carlos Anse stratil loptu blízko pokutového územia, čo však neprehliadol Mauricio Pinilla, ktorý si vypracoval asistenciu na Arthura Vidala. Čile sa ujalo vedenia 1: 0 už v 46. min.

V 61. min odskočila bolívijská reprezentácia. Najkrajší gól strelil Jasmani Campos. Bolívijčan vyrazil priamy kop do priameho kopu brány. Claudio Bravo bol bezmocný. Na výsledkovej tabuli svietili čísla 1: 1.

Po priznaní lopty Čiľania ešte viac pridali v útočných akciách. V 73. min odpovedal priamym kopom Sanchez, ale bolívijský brankár loptu odrazil, poslal do samého rohu. Arturo Vidal mal tiež šance na skórovanie, ale hráčovi Bayernu chýbala presnosť a niekedy aj šťastie.

Rozhodujúci úsek zápasu bol 8 minút pripočítaných k hlavnému času. Čílski futbalisti sa čoraz nebezpečnejšie tlačili na súperovu bránu, keď napokon v 8. min zranenia rozhodca ukázal na bod na bránu bolívijskej reprezentácie. Lopta po podaní do pokutového územia dopadla na Jasmine Camposovú a rozhodca urobil veľmi nejednoznačné rozhodnutie. V 10. nadstavenej minúte nechýbal Arturo Vidal - 2: 1 v prospech Čile.

Bolívijčania mali veľkú šancu získať späť. V 12. min pridanej k zápasu sa Rodrigo Ramallo z najvýhodnejšej pozície nedokázal dostať do rohu brány Claudia Brava. Po jeho zásahu z oblasti jedenásťmetrovej značky lopta prešla pár centimetrov od žrde.

Stretnutie sa skončilo skóre 2: 1 v prospech čílskej reprezentácie. Tento zápas bol jednou z najintenzívnejších a najdramatickejších konfrontácií na Copa America v skupinovej fáze.