America's Cup 2016: Recenzia Hry Mexiko - Jamajka

Mexická reprezentácia zvíťazila v drese dravého víťazstva nad Uruguajčanmi v zápase prvého kola skupinovej fázy Kvarteta C. Druhými súpermi Mexičanov na turnaji boli futbalisti Jamajky.

America's Cup 2016: recenzia hry Mexiko - Jamajka

Pred začiatkom stretnutia bol mexický národný tím zaslúžene považovaný za favorita konfrontácie s tímom Jamajky. Tím, mnohým známym podľa piesne skupiny Chaif, mal však prvú šancu na skórovanie. Clayton Donaldson v 7. min z výhodnej pozície trafil veľmi blízko rohu brány Mexičanov. Po neúspešnej realizácii okamihu jamajskí hráči minuli svoju bránu. Po podaní Ježiša Manuela Coronu si útočník nemeckého „Bayeru“a mexického národného tímu Chicharito zasiahol hlavu. V 17. minúte svietil na tabuli skóre skóre 1: 0 v prospech mexickej reprezentácie.

V druhej polovici prvého polčasu mohla Jamajka vyrovnať skóre. Najskôr nedokázal Gareth McClairy v 37. min z brankárskeho námestia prekonať brankára Ochoa a potom Michael Hector päť minút pred koncom polčasu zasiahol z vyhliadky priamo do stredu mexickej brány - brankár opäť zablokoval cestu projektilu za čiaru.

Na začiatku druhého polčasu Mexičania takmer zvýšili svoju výhodu. Chicharito spoza pokutového územia sa nedokázal dostať do rohu.

Mexičania stále dokázali zdvojnásobiť svoju výhodu. O pár minút po vstupe na ihrisko skóroval Oribe Penalta, ktorý nahradil Chicharita, 2: 0 v prospech Mexika. Do konca stretnutia sa čísla na výsledkovej tabuli nezmenili, hoci jamajskí hráči mali šance na vytlačenie gólu Guilherme Ochoa.

Víťazstvo v zápase umožnilo Mexičanom kvalifikovať sa do play off Copa America v roku 2016. Konečné umiestnenie v skupine sa určí v konfrontácii s venezuelským národným tímom. Futbalisti Jamajky v úvode turnaja prehrali oba zápasy a stratili šance na ďalší boj v baráži.