America's Cup 2016: Recenzia Hry Kolumbia - Kostarika

Po víťazstvách v prvých dvoch zápasoch si Kolumbijčania už zabezpečili postup do ďalšej fázy Copa America 2016. Vo finálovom zápase sa mala národná jednotka stretnúť s Kostarikou.

America's Cup 2016: recenzia hry Kolumbia - Kostarika

Aby mohli Kostaričania pokračovať v bojoch na turnaji, potrebovali víťazstvo v zápase s Kolumbiou. Bolo navyše žiaduce veľa skórovať, pretože v prípade porážky Američanov Paraguajčanmi by sa gólový rozdiel počítal medzi národnými tímami Paraguaja a Kostariky. Tím, ktorý sa stal hlavnou senzáciou na svetovom pohári v Brazílii v roku 2014 (Kostarika), urobil zo svojej strany maximum - vyhral víťazstvo nad Kolumbiou.

Zápas Kolumbia - Kostarika sa ukázal ako zatiaľ najnapínavejší na turnaji. Diváci videli päť strelených gólov, z ktorých prvý padol už v druhej minúte. Venegas spoza pokutového územia nádherným odkopom poslal loptu do horného horného rohu. Reprezentácia Kostariky sa ujala vedenia 1: 0.

Futbalisti Kolumbie sa rýchlo odrazili. Už v 6. min sa skóre na tabuli skóre vyrovnalo. Vyznamenal Frank Fabre. V budúcnosti sa hralo s obojstrannými útokmi, v ktorých boli úspešnejší Kostaričania. Ich útočné akcie vyústili do vlastného gólu. Hrdina 6. minúty Fabra si znížil loptu do vlastnej brány. Futbalisti Kostariky sa na radosť svojich fanúšikov ujali vedenia 2: 1 (na stopkách bola 34. minúta).

V druhom polčase góly proti obom súperom pokračovali. Najskôr Kostaričania zvýšili svoj náskok. V 58. min si Brian Oviedo pripísal asistenciu na Celso Borges, ktorého strela do dolného rohu brány bola presná. Kostaričania sa ujali vedenia rozdielom dvoch gólov. Pred koncom zápasu sa však skóre na výsledkovej tabuli opäť zmenilo.

Kolumbijský vodca Juan Cuadrado prihrával asistenciou na Marlosa Morena Duranu, ktorý spoza pokutového územia prestrelil brankára. Silne poslaná lopta letela do blízkeho rohu brány. Tento gól bol posledným v zápase.

Konečné skóre 3: 2 v prospech reprezentácie Kostariky iba pokazilo Kolumbijčanom náladu pred play-off. A pre samotných víťazov to neprinieslo očakávaný výsledok: Američania zvíťazili v zápase proti Paraguaju. Kolumbijská reprezentácia tak v skupine A zaujíma druhé miesto, zatiaľ čo Kostarika klesá na tretie miesto a je vyradená z turnaja.