Ako Sa Naučiť SAMBO

Obsah:

„SAMozashita without Arms“je domáci zápasnícky systém, ktorý pozostáva z mnohých bolestivých techník a umožňuje úspešne odolávať útoku silnejšieho alebo dokonca ozbrojeného nepriateľa. Sambo sa skladá z dvoch divízií: športovej - zápasovej sambo - a bojovej, ktorá zahŕňa techniky sebaobrany a špeciálne techniky.

Ako sa naučiť SAMBO

Inštrukcie

Krok 1

V každom prípade je lepšie prihlásiť sa do odbornej sekcie, kde pre vás bude vyvinutá špeciálna metóda. Ale ak už nejaké zručnosti máte, môžete ich zdokonaliť sami pomocou podrobných pokynov stiahnutých napríklad na internete.

Krok 2

Učenie sebaobrany má aj ďalšie ciele, napríklad zníženie počtu nehôd. Odporúčané techniky sebaobrany sú ale v každom prípade určené iba na potlačenie tyrana, ktorému čelíte.

Určité minimum techník sebaobrany, ktoré je potrebné sa naučiť:

uvoľnenie z úchytov; brániť sa pred údermi neozbrojenej osoby; chráňte sa pred údermi nožom alebo palicou; brániť sa strelnými zbraňami zblízka.

Krok 3

Vždy pamätajte na to, že sa učíte brániť, nie útočiť. Ak neexistuje žiadny dôkaz o útoku, potom je nemožné aplikovať naučené techniky.

Krok 4

Aby ste sa naučili techniky sebaobrany, vyberte si partnera pre seba alebo zorganizujte celú skupinu (4 - 6 osôb). Určite presný čas hodín, pretože jedna hodina je 40 - 50 minút. Cvičte 2 až 3 krát týždenne. Na začiatku každej hodiny je potrebné všeobecné zahriatie (8 - 10 minút), po ktorom sa rozdelí na páry. Musíte pracovať komplexne: v každej dvojici „útočník“podnikne podmienený útok niekoľkokrát za sebou. „Obranca“zdokonaľuje naučenú techniku sebaobrany. Potom si vymeňte roly. Toto opakujte, kým nebude technika zabezpečená a zdokonalená.

Krok 5

Naučte sa techniky bez odporu. Pohyby by mali byť plynulé, bez trhania a na začiatku štúdie ich treba schematicky rozobrať. Pri prvých bolestivých pocitoch by ste mali dať podmienený signál a súper by mal uvoľniť zovretie. Nezabudnite pravidelne cvičiť.