MFM-2016: Preskúmanie Zápasu Rusko - Bielorusko

Skupinová fáza majstrovstiev sveta v hokeji mládeže v Helsinkách postupne naberá na obrátkach. 29. decembra odohrali ruskí hokejoví reprezentanti tretí zápas. Súperom zverencov Valeryho Bragina boli bieloruskí hokejisti.

MFM-2016: preskúmanie zápasu Rusko - Bielorusko

Súperi Rusov začali zápas aktívnejšie, častejšie sa zdržiavali v obrannom pásme tímu Bragin. Čiastočne to bolo dôsledkom odvolania ruského reprezentanta, ktorý sa stal prvým v stretnutí. Na dve minúty väčšiny sa brankár našej reprezentácie Samsonov dokázal neporušene ubrániť svoju bránu. V desiatej minúte tretiny Rusi odpovedali gólom vo svojej väčšine. Na turnaji opäť predviedla jednotka ruskej mládeže svoju triedu v realizácii prebytku. Puk má na konte Maxim Lazarev. V presilovej hre padol aj druhý gól zápasu. Je potešiteľné, že sa to podarilo hráčom ruskej reprezentácie, už druhýkrát s využitím početnej prevahy (autorom gólu bol v 16. min Alexander Polunin). Konečný gól v prvej tretine strelil kapitán ruskej reprezentácie Vladislav Kamenev, ktorému sa podarilo vystriedať hokejku po nahodení od modrej čiary Ivana Provorova.

V druhej tretine diváci nevideli žiadne góly. Hralo sa odmeraným tempom s výhodou ruskej reprezentácie. Na rozdiel od prvého obdobia, v druhom dvadtsatiminutke nedošlo k sérii trestov. Až v samom závere tohto obdobia dostali Bielorusi právo na väčšinu, ale namiesto toho, aby sa tlačili na ruskú bránu, sami takmer inkasovali gól po tom, čo Ivan Provorov išiel na stretnutie s brankárom.

V 47. minúte stretnutia ešte bieloruskí hokejisti dokázali vyhodiť svoj puk, ktorý sa im stal jediným v zápase. Alexey Patsenkin z záplaty pretlačil gumený disk ponad Samsonovovu bránkovú čiaru. Posledné slovo však zostalo zverencom Valeryho Bragina. V 48. min stanovil konečné skóre na výsledkovej tabuli Alexander Polunin, ktorý v sledovanom stretnutí dosiahol dvojník.

Výsledok zápasu: víťazstvo ruskej reprezentácie v triede za stavu 4: 1. Teraz budú musieť Rusi na prvé miesto v skupine poraziť slovenskú reprezentáciu 31. decembra.