Recenzia Na Zápas PSV Eindhoven - CSKA

8. decembra malo moskovský futbalový klub CSKA záverečné stretnutie v skupinovej fáze Ligy majstrov UEFA 2015 - 2016. Súperom zverencov Leonida Slutského boli futbalisti holandského PSV Eindhoven.

Recenzia na zápas PSV Eindhoven - CSKA

Pred záverečným šiestym kolom Ligy majstrov 2015 - 2016 hráči CSKA stratili všetky šance na kvalifikáciu do skupiny. Tretie miesto by však umožnilo „armádnemu tímu“dostať sa do jari európskej sezóny z tretieho miesta. Takýto výsledok by umožnil CSKA nastúpiť na zápasy 1/16 Európskej ligy UEFA. Na dosiahnutie tohto výsledku bolo potrebné poraziť PSV.

Moskovský „CSKA“pred začiatkom stretnutia mal určité problémy so zložením. Vynechal zápas pre zranenie Vasilij Berezutskij (jeho miesto v strede obrany obsadil Aleksey Berezutskij), pravý bek Mario Fernandez (na pravom krídle vyšiel Kirill Nababkin) a špílmacher Roman Eremenko.

Začiatok stretnutia sa uskutočnil s miernou výhodou PSV. Práve cez Nababkinove krídla podnikali Holanďania svoje útoky znova a znova. Toto však nefungovalo. Futbalisti CSKA predviedli prudký protiútokový futbal. Zverenci Slutského v prvom polčase nemali zjavné šance na skórovanie.

V polovici prvého polčasu sa hra vyrovnala, ale samotný zápas sa niesol v rovnakom uponáhľanom tempe. Až v záverečnej tretine polčasu mal skutočnú príležitosť na skórovanie Luc De Jung, kapitán Eindhovenu. Zakončenie PSV hlavičkoval koniec podania z pravého krídla, ale z najvýhodnejšej pozície z niekoľkých metrov trafil priamo do rúk Akinfejeva. Bol to jediný výstrel na bránu „armády“v prvom polčase. V 36. minúte odpovedal Zoran Tosic jedinou strelou na bránu PSV. Po nebezpečnom voľnom kope z pravého krídla Tosic otočil loptu do ďalekého horného rohu, ale brankár holandských šampiónov zachránil svoj tím.

Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou. Holanďania mali o pár percent viac štatistík držania lopty, keď po jednej strele z každej strany vystrelili na bránu. Jedinú žltú kartu dostal hráč tímu CSKA Pontus Wernbloom. Iba štatistika rohov bola v prospech „armády“(4 verzus 2).

Druhý polčas sa začal rovnakým nenáhlivým tempom. Diváci až do tej doby nevideli prudké útoky. Na ihrisku sa čoraz častejšie odohrával boj o moc, ktorý mal za následok porušenie pravidiel s následnými varovaniami. V 75. min hra explodovala. Trest bol udelený gólu hostí za veľmi kontroverzný faul v pokutovom území Eindhovenu na Zorana Tosica. Sergei Ignashevich sa priblížil k lopte. Obranca CSKA šikovne zahodil futbalovú mušľu a brankára do rôznych rohov. CSKA sa ujalo vedenia 1: 0.

Po priznaní lopty sa domáci okamžite ponáhľali za odplatou a vyplatilo sa. Už v 78. min sa po turbulenciách v centrále CSKA lopta odrazila ku kapitánovi PSV. Luc De Jung z niekoľkých metrov narazil do brány „armády“. Výsledková tabuľka svietila nerozhodne.

Holanďania túžili skórovať viac a ich usilovnosť bola odmenená. V posledných desiatich minútach stretnutia dostal stredný záložník PSV Davey Propper poriadny kop z priameho kopu. Stredopoliar šikovne vyrazil loptu do rohu Akinfeevovej brány.

Na konci zápasu mal Tosic príležitosť odplatiť si. Už v stanovenom čase dostal „CSKA“právo na nebezpečný priamy kop. Skóre na výsledkovej tabuli sa však až do záverečného hvizdu nezmenilo.

CSKA tak prehral 1: 2, čo pripravilo hráčov Slutsku o účasť v európskych súťažiach. Futbalisti PSV Eindhoven sa teraz budú musieť pripraviť na play-off Ligy majstrov.