Recenzia Na Zápas Olympiacos - Krasnodar Dňa 21.08.2019

FC Krasnodar reprezentuje Rusko v Lige majstrov v roku 2019. A ďalším rivalom klubu bol grécky Olympiacos. Prvý boj sa odohral v Grécku. O všetkých udalostiach zápasu sa dočítate v tejto recenzii.

Recenzia na zápas Olympiacos - Krasnodar dňa 21.08.2019

V minulej sezóne obsadil FC Krasnodar z rovnomenného mesta na majstrovstvách Ruska vo futbale tretie miesto a získal právo reprezentovať Rusko v Lige majstrov. Prvým súperom ruského klubu bolo portugalské Porto. Po celkovom víťazstve Krasnodar postúpil ďalej. Ďalším súperom tímu bol grécky Olympiacos. Fanúšikovia Krasnodaru dúfali v pozitívne výsledky dvojkolového zápasu. V prípade víťazstva sa ruský klub dostal do skupinovej fázy Ligy majstrov.

V stredu večer odohralo Grécko prvé z dvoch naplánovaných zápasov proti Olympiacosu. Krasnodar vstúpil do ihriska v nasledujúcom zložení - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Od prvých minút nešiel zápas v prospech ruského klubu. Hráči Krasnodaru robili veľa chýb pri rozohrávke a zriedka sa blížili k bráne súpera. Olympiacos si počínali sebavedomejšie a často prekonali Matveyho Safonova na bránu. Brankár chytil alebo zasiahol veľa lôpt. Ale v 30. minúte uspel útočník gréckeho klubu Guerrero z výborného výkopu do rohu brány a stav sa stal 1: 0 v prospech hostí. Keď sa v týchto chvíľach pozrel na Krasnodar, Remy Cabella sa zranil a došlo k nútenej výmene. Namiesto toho vstúpil do poľa Christopher Olsson.

V prvom polčase navyše mohol skórovať Olympiacos. Ale v niektorých epizódach mal Krasnodar šťastie. V útoku sa ruský klub v prvom polčase nespamätal z ničoho pozoruhodného. Od Wandersona bol iba nebezpečný úder.

V druhom polčase sa útočne zlepšil Krasnodar. Tím bol ale veľmi unavený a v obrane konali nie tak zhromaždene. Priebeh nevydareného boja nedokázali zmeniť ani striedania. Olympiacos ale hrali náhradu naplno. Útočiaci futbalista Rangelovich vošiel do ihriska a po niekoľkých minútach inkasoval dva góly naraz. Najskôr zvýšil výhodu Olympiacosu na dva góly za 78 minút a potom za 85 minút priviedol veci k porážke. Záverečnú bodku za zápasom dal stredopoliar Podense, ktorý v 89. minúte strelil štvrtý gól proti Safonovu.

Stretnutie sa teda skončilo porážkou Krasnodaru za stavu 4: 0. Odveta sa bude konať o týždeň neskôr v Krasnodare, ale po prvom zápase je dosť ťažké čakať od ruského tímu zázrak. Olympiacos hrali oveľa lepšie a zaslúžene vyhrali. Krasnodarskí futbalisti neboli pripravení na rozhodujúce zápasy Ligy majstrov. Na takýchto stretnutiach nemajú dostatočné skúsenosti. V prípade prehry ako celku pôjde Krasnodar do skupinovej fázy Európskej ligy.