Európska Liga - 2016: Recenzia Zápasu Fenerbahce - Lokomotiv

16. februára odštartovali zápasy Európskej ligy UEFA 1/16. Pre ruských futbalových fanúšikov bola zvlášť zaujímavá prvá konfrontácia v play off. Hlavné mesto „Lokomotiv“odišlo do Istanbulu, aby sa postavilo „Fenerbahce“.

Európska liga 2015 - 2016: recenzia zápasu Fenerbahce - Lokomotiv

Napriek očakávaniam niektorých futbalových odborníkov sa zápas Fenerbahce - Lokomotíva začal pokojným tempom. Futbalisti Turecka nevyvíjali tlak na celé ihrisko, ako to býva v prípade hostí zvykom. Prvých pätnásť minút stretnutia si pamätali iba jednu šancu na skórovanie. Útočník „Fenerbahce“Robin Van Persie so sklopným krídlom nedokázal loptu dopraviť do brány. Turci následne naďalej používali bokné kanály, z ktorých jedno bolo ešte korunované gólom.

V 18. minúte zápasu odpovedal na baldachýn v brankárskom priestore stredopoliar Fenerbahce Souza. Hráč istanbulského klubu hlavou poslal loptu na bránu „Loko“. Guilherme nemal šancu úder odraziť, ale brankár Lokomotívu v momente samotného podania nehral pri východe, čo predurčilo otvorenie skóre v hre.

Po strelení gólu sa hra upokojila. Futbalisti Lokomotivu nedokázali pred prestávkou výraznejšie pridať do útoku, čo naznačovalo slabú pripravenosť klubu na obnovenie sezóny. Tureckí futbalisti takisto nevytvárali gólové situácie pred bránami Moskovčanov, hoci mali jasnú územnú prevahu.

V druhom polčase nedošlo k žiadnemu kvalitatívnemu zlepšeniu v hre Lokomotívu a hráči Fenerbahce naďalej zdôrazňovali ohrozenie súperovej brány krmením koňmi do pokutového územia. Územne tureckí hráči prekonali súpera. „Fenerbahce“vyzeral vo všetkých riadkoch silnejšie ako ruskí hráči.

Celkom logickým vyústením druhého polčasu bol druhý gól proti Guilherme, ktorý strelil ten istý Souza. Brazílčan po príklepovej prihrávke vyrobil dvojku ďalšou ranou z hranice brankára. Výsledková tabuľa svietila sklamaním 2: 0 nie v prospech hostiteľov. Druhý gól strelil Souza v 72. minúte.

Po zmeškanej lopte vyzerala Loko v útoku šikovne a nudne. Domáci mohli skórovať. Zvlášť alarmujúce to bolo už v kompenzovanom čase. Za hostí však zahral brankár Guilherme a brvno.

Konečné skóre zápasu 2: 0 v prospech „Fenerbahce“odrážalo skutočnú výhodu hostí. Teraz čaká zverencov Igora Čerevčenka odvetný zápas v Moskve o týždeň.