Ľadový Hokej MFM-2015: Ako Sa Hralo Česko - Rusko

V prvých hodinách nového moskovského času 2015 v kanadskom Toronte odohral ruský hokejový tím záverečný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta mládeže. Súpermi Rusov boli hokejisti českej reprezentácie.

Ľadový hokej MFM-2015: ako sa hralo Česko - Rusko

U mládežníckej hokejovej reprezentácie Ruska z druhého miesta v skupine B až po fázu play off MFM-2015 museli Rusi zdolať českú reprezentáciu. Zápas však nebol zďaleka najlepším spôsobom pre Rusov.

Prvý nebezpečný útok vykonali Braginovi zverenci, ruským hokejistom sa však nepodarilo uskutočniť výjazd dvoch proti jednému. Mladí hokejisti Českej republiky si po úvodných minútach stretnutia zvykli na stránku, čo sa prejavilo v konečných štatistikách striel na bránu. Česi vrhli Rusov 4-krát (12 striel proti 3). Logickým vyústením prvej tretiny bol puk Patricka Zdragla v 12. min. Prvý segment stretnutia sa skončil minimálnou výhodou českej reprezentácie.

V druhej tretine sa ruský tím snažil pôsobiť aktívnejšie na bránu súpera, ale v útočnej hre nášho tímu nebolo pozorované nič pozitívne. Problémy boli aj v obrane Rusov, čo viedlo k druhému pripustenému puku. Pavel Zaha v 25. min zvýšil prevahu Čechov. Potom sa Rusom podarilo získať právo na voľný hod. Ivan Barbašev ale situáciu nevyužil. Pravda, ruskému útočníkovi sa v druhej tretine ešte podarilo prelomiť skóre. V 36. minúte Barbashev získal späť jeden gól. Gól padol, keď náš tím hral väčšinu. Druhá tretina sa skončila minimálne v prospech Čechov 2: 1.

V záverečnej dvadtsatiminutke sa Rusom nepodarilo vyrovnať manko v skóre, naopak, v poslednej tretine ruské mužstvo chýbalo ešte dvakrát. Patrick Zdragal v 43. min zvýšil náskok českej reprezentácie. Rusi v poslednej chvíli stretnutia inkasovali posledný gól zápasu do prázdnej brány. Ondřej Kashe skóroval proti českej reprezentácii. Konečné skóre zápasu je 4: 1 v prospech českej mládežníckej reprezentácie.

Porážka ruského národného tímu z českého tímu umožnila Rusom obsadiť v skupine B iba tretie miesto. Teraz sa mladí hokejisti národného tímu USA stanú vo štvrťfinálovej fáze súpermi Braginových zverencov.