Ako Hralo Belgicko Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Národná jednotka Belgicka priviedla na futbalový svetový šampionát v Brazílii veľmi kvalitných hráčov. Z Belgičanov vyrastá talentovaná generácia futbalistov, z ktorých mnohí už teraz zastávajú popredné miesta v najlepších európskych kluboch. Nie náhodou boli Belgičania označovaní za skrytých favoritov turnaja.

Ako hralo Belgicko na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Reprezentácia Belgicka bola v skupine H na majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii. Súpermi Európanov boli Rusi, Alžírčania a Juhokórejčania.

Belgický tím odohral prvý zápas na turnaji proti Alžírsku. Až v druhej polovici dokázali Európania zvrátiť výsledok stretnutia a dosiahli vysoko odhodlané víťazstvo 2: 1.

V druhom zápase skupinovej fázy Belgičania v posledných minútach rozladili fanúšikov ruskej reprezentácie. Belgicko zvíťazilo nad Ruskom s minimálnym skóre 1: 0. Zverenci Wilmotsa tak mali dobrú šancu dostať sa do play off zo skupiny H z prvého miesta.

V záverečnom zápase skupinovej fázy Belgičania zvíťazili nad Južnou Kóreou 1: 0. Belgickí hráči si tak na úvod svetového šampionátu vybojovali tri víťazstvá a z prvého miesta v skupine H postúpili do finále 1/8 finále turnaj.

Prvými súpermi vo vyraďovacom zápase za Belgičanov boli hráči národného tímu USA. V zápase Belgicko - USA diváci v riadnom hracom čase nevideli žiadne góly. Až za ďalších tridsať minút sa Belgičanom podarilo dosiahnuť víťazstvo 2: 1.

Vo štvrťfinálovom zápase čelili belgickí hráči Argentínčanom (budúcim finalistom šampionátu). Európania dostali predčasný gól, ktorý bol v zápase rozhodujúci. Belgicko prehralo 0: 1 a z turnaja vypadlo vo štvrťfinále.

Dostať Belgičanov do najlepších ôsmich tímov majstrovstiev sveta možno považovať za úplne prijateľný výsledok pre belgickú futbalovú federáciu. Talentovaná generácia Belgičanov si urobila meno na futbalových ihriskách v Brazílii.