Belgicko - Alžírsko: Ako Na Majstrovstvách Sveta štartovali Súperi Ruska

17. júna sa na majstrovstvách sveta v Brazílii začnú zápasy skupiny H, v ktorých bude hrať ruská reprezentácia. Ako prvé vstúpili na ihrisko štadióna v Belo Horizonte národné tímy Belgicka a Alžírska.

Belgicko - Algir_

Na štadióne Mineirao sledovalo asi 65 000 divákov veľmi zaujímavé a vzrušujúce stretnutie. Belgická reprezentácia pred začiatkom turnaja bola „temným koňom“- tímom, od ktorého môžete čakať veľa. Nie je to náhoda, pretože Belgičania majú pozoruhodnú generáciu hráčov hrajúcich v top kluboch v Taliansku, Anglicku a na ďalších európskych šampionátoch.

Prvý polčas ovládli Európania, ale ten si nedokázal vypracovať super nebezpečné šance pred bránami Alžírska. Afričania dokázali nielen ubrániť svoju bránu, ale aj streliť loptu. Feguli premenil pokutový kop v 25. minúte. Alžírsko sa ujalo vedenia a početní Afričania na štadióne a pred televíznymi obrazovkami sa začali radovať. Prvý polčas sa skončil len tak - s minimálnou výhodou pre Alžírsko.

V druhej polovici stretnutia sa belgický národný tím výrazne zlepšil, čím ukázal svoju prevahu v triede. Mark Wilmots vykonal všetky tri výmeny, ktoré mali hrať rozhodujúcu úlohu. Druhá polovica polčasu prebiehala v kvalitných a prudkých útokoch Európanov a v 70. min poslal hráč Manchestru United a belgický tím Fellaini po bravúrnom podaní do pokutového územia loptu do brány. Okrúhly narazil do brvna a prešiel cez čiaru. Cieľ sa ukázal ako veľmi krásny.

Po strelení gólu Belgičania ešte viac zvýšili svoje tempo. Len o 10 minút neskôr v príkladnom protiútoku v niekoľkých prihrávkach doručili Belgičania loptu Neapolčanovi Driesovi Mertensovi, ktorý nezadržateľne vystrelil na bránu. Striedajúci hráč dáva opäť gól. 2 - 1 viedli Európania.

Na konci zápasu mohlo Belgicko streliť viac, ale skóre na výsledkovej tabuli sa nezmenilo. Európania dokázali zvrátiť príliv zápasu vo svoj prospech, potvrdenie tendencie majstrovstiev sveta, že jeden strelený gól stále nič nerieši. Ďalšie silné vôle na šampionáte a Belgicko získava prvé tri body v skupine H a alžírsky národný tím sa ukázal ako veľmi nekompromisný súper, s ktorým sa uznávaným pánom hrá ťažko.