Ako Hrala Ruská Reprezentácia S Alžírskom Na Majstrovstvách Sveta V Brazílii

Pre mnohých fanúšikov ruského futbalu bol rozhodujúcim zápasom na majstrovstvách sveta v Brazílii zápas medzi tímom Ruska a Alžírskom. Stretnutie sa uskutočnilo v meste Curitiba 26. júna. Pre pokračovanie v play-off potreboval národný tím Capello výhru.

Porajenie_Rossii_

Hra medzi Ruskom a Alžírskom sa začala pre ruských fanúšikov dobrou správou. Už v 6. min po nádhernom podaní Kombarova z ľavého krídla poslal Kokorin hlavou loptu do prvej deviatky afrických brán. Cieľ sa ukázal ako veľmi krásny.

Po góle sa Rusi snažili loptu viac ovládať, čo však neviedlo k nebezpečným momentom. Druhá polovica prvého polčasu už prebehla s miernou výhodou Afričanov. Hráči Alžírska sa hlavne po štandardkách snažili vybičovať nebezpečenstvo pred bránami Rusov. Zarážajúce bolo, že Rusi opakovane strácali konské gule. Afričania dvakrát nebezpečne udierali hlavou do súperovej brány. Prvýkrát sa k lopte dostal Akinfejev, v druhom pokuse africký hráč minul cieľ. Všetko to boli nebezpečné výzvy pre Rusov.

Útočná hra ruského tímu v prvom polčase sa nehrala. Okrem gólu si netreba pamätať absolútne nič. Ku koncu prvej polovice stretnutia sa oba tímy poriadne rozladili, bolo zrejmé, že v niektorých momentoch chýbala hráčom zručnosť. Preto diváci videli len veľmi málo nebezpečných útokov.

Prvá polovica stretnutia sa skončila minimálnou výhodou Rusov 1: 0, ktorá nemohla fanúšikov len potešiť mierne nudnou hrou.

Druhý polčas sa začal útokmi Rusov. Samedov mal nádhernú šancu, ale záložník ruskej reprezentácie nedokázal prekonať brankára. Ruskí fanúšikovia vtedy nechceli uveriť, že tento útok bude poslednou nebezpečnou hrozbou pre cieľ Alžírčanov.

Africkí hráči sa v druhej polovici stretnutia pokúsili vytvoriť nebezpečenstvo pred bránami Rusov s kŕmením koňa do pokutového územia. Nakoniec z toho bol výsledok. Po ďalšej štandardke išlo podanie do pokutového územia Rusov. Akinfejev pri východe nedosiahol na loptu a Islam Slimani sa stal pre Rusko zlým géniusom. Afričania vyrovnali skóre. Remíza 1: 1 bola už v prospech Afričanov a tento výsledok mohol Rusov poslať domov. Gól bol zaznamenaný v 60. minúte zápasu.

Rusom zostávala ešte polhodina na strelenie víťazného gólu, ktorý by mohol doviesť ruský tím do fázy play off turnaja. Rusi však nevyvinuli ani jeden mimoriadne nebezpečný útok. Môžeme len pripomenúť Keržakovov kop, ale africký brankár loptu bez problémov odstavil.

Alžírsko bránilo posledných 30 minút zápasu s celým tímom a vybudovalo si niekoľko obranných línií. Ruskí hráči sa znovu a znovu nedokázali prebojovať ani do pokutového územia Alžírčanov. Na bránu bolo veľmi málo striel. To všetko predurčovalo konečný výsledok stretnutia.

Záverečný hvizd hlavného rozhodcu zápasu zaznamenal skóre 1 - 1. Výsledkom bolo ďalšie zlyhanie ruského tímu na veľkých turnajoch, pretože teraz ide ruská reprezentácia domov.

Bohužiaľ, opäť musíme konštatovať, že ruskí futbalisti nedokázali predviesť dobrú úroveň hry na významných európskych a svetových turnajoch. Mnoho futbalových odborníkov jednomyseľne vyhlási, že Rusko opäť nesplnilo očakávania, hoci neutrálni fanúšikovia môžu namietať, pretože hra Rusov bola presne na ich úrovni. Capellov tím už dosiahol úspech po vstupe na samotný šampionát. V súčasnosti je to pre Rusov vrchol možností.