Ako Hralo Alžírsko Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Vstup do skupinovej fázy šampionátu v Brazílii sa už stal pre alžírskych futbalistov dôstojným výsledkom. Preto hlavnou úlohou tohto afrického tímu na turnaji bolo predviesť slušne kvalitný futbal.

Ako hralo Alžírsko na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Na majstrovstvách sveta v Brazílii sa národný tím Alžírska dostal do skupiny N. Súperom Afričanov boli dva európske tímy - Rusko a Belgicko, rovnako ako tím Južnej Kórey.

Alžírčania odohrali prvý zápas v skupinovej fáze s tímom Belgicka. Prvá polovica zápasu sa skončila minimálnou výhodou Alžírčanov (1 - 0). Africkí futbalisti si však nedokázali udržať výhodu. Podľahli Belgičanom 1: 2.

V druhom zápase skupinovej fázy predviedli Alžírsko najlepší výkon na turnaji. Už v prvom polčase zasiahli brány juhokórejských hráčov tri nezodpovedané góly. V druhej polovici stretnutia strelili Afričania ďalší gól, inkasovali iba dva. Výsledkom stretnutia bolo efektívne víťazstvo Alžírska 4 - 2.

Pre postup zo skupiny do play-off MS 2014 museli hráči Alžírska prehrať s ruskou reprezentáciou. Tento výsledok dosiahli Afričania. Skóre 1: 1 vynieslo Alžírsko z druhého miesta v skupine H do play-off.

Vo finále 1/8 museli hráči Alžírska nastúpiť s budúcimi šampiónmi šampionátu - nemeckým tímom. Uplynulo 90 minút stretnutia s výhodou Nemcov, ale diváci nevideli góly. Až v predĺžení dokázalo Nemecko presadiť alžírsku reprezentáciu (2 - 1).

Vstup do fázy play-off pre alžírskych futbalistov bol skutočným triumfom. Tím patril medzi 16 najsilnejších na turnaji. Hráči Alžírska boli druhým africkým tímom na majstrovstvách sveta 2014, ktorý to dotiahol až sem (Nigéria bola ďalším Afričanom v play-off). Mnoho divákov svetového šampionátu si spomenie na odhodlanie alžírskych futbalistov a ich túžbu po víťazstve.