Ľadový Hokej MFM-2015: Ako Sa Skončilo Semifinále Rusko - Švédsko

V noci na 5. januára moskovského času odohral ruský mládežnícky hokejový tím semifinále v rámci majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Súpermi Rusov v semifinále boli reprezentácia Švédska.

Ľadový hokej MFM-2015: ako sa skončilo semifinále Rusko - Švédsko

Na posledných dvoch mládežníckych majstrovstvách sveta v hokeji sa v semifinále stretli ruská reprezentácia so švédskym. V obidvoch prípadoch boli Rusi ofenzívne nižší ako škandinávski hokejisti s minimálnym skóre. V roku 2015 sa proti ruskej reprezentácii v semifinále MFM postavili opäť švédski hokejisti.

Prvá tretina zápasu nebola bohatá na strelené góly, napriek tomu, že už po prvých dvadsiatich minútach hry svietila skóre nulami, fanúšikovia v aréne v Toronte sa nenudili. V prvej tretine sa hra skôr podobala taktickej hre. Hokejisti sa snažili bojovať o puk v každej časti stránky, čo sa však neodrazilo negatívne na vytváraní šancí na skórovanie. Jednu z prvých šancí na skórovanie Rusi zahodili. V 7. min otriasol Bryntsevov post švédskej brány. Škandinávski hokejisti odpovedali niekoľkými zo svojich nebezpečných útokov. Pre Rusov bolo obzvlášť ťažké udržať obranu pri hraní v menšine. Shesterkin však bránku ruskej reprezentácie udržal pred minulým pukom.

V druhej tretine sa v prvej desaťminútovke snažili iniciatívu získať Švédi. Zverenci Valeryho Bragina vydržali a potom v 32. min Alexander Sharov završil bravúrny protiútok ruských hokejistov vhadzovaním do horného rohu brány Švédov. Rusi prekonali celú oblasť niekoľkými prevodmi a priviedli Alexandra na jatočnú pozíciu. Ruská reprezentácia sa ujala vedenia 1: 0. Potom dostali naši hokejisti početnú výhodu. Už v 33. min mohutná strela od modrej čiary Ziyata Paigina spôsobila, že sa švédsky brankár vzdal po druhýkrát. Tento gól bol pre Švédov prvým v menšinovej hre. Po druhom vynechanom puku Škandinávci úplne minuli nitky hry, čo viedlo k novým nebezpečným útokom Rusov. Na konci druhej tretiny puk opäť prešiel cez švédsku bránkovú čiaru. Gól však nebol zaznamenaný, pretože puk po dotyku korčule nášho hokejistu prekonal váženú čiaru. Hneď nato mal Leshchenko ďalší dobrý okamih. Útočník vyskočil na stretnutie so švédskym brankárom a odhodene ho odhodil do blízkeho horného rohu. Sederstrom však puk odvrátil ramenom. Druhá tretina sa skončila výraznou hernou výhodou ruskej reprezentácie, čo sa podpísalo na výsledkovej tabuli arény v Toronte - naši vyhrali 2: 0.

Tretia tretina sa začala braním Alexandra Sharova. Švédsky obranca zaváhal za svojou bránkou, čo umožnilo Maminovi priviesť nášho dopredu k strele. Alexander presným vhadzovaním trafil horný roh brány Švédov. Výhoda ruskej reprezentácie sa zvýšila na tri góly (3: 0). Gól strelil v 42. min. Potom začala hrať ruská reprezentácia podľa skóre. Švédi mali určitú územnú prevahu, ale Rusi podnikali nebezpečné protiútoky. Niekoľkokrát mali ruskí hokejisti šance na skórovanie po tom, čo išli jeden s jedným s brankárom švédskeho národného tímu.

Osem a pol minúty pred koncom tretej tretiny dokázali Škandinávci streliť jeden gól. Valmark sa skotúľal na niklu a z nepríjemnej ruky poslal puk do bránky Shesterkina (3: 1). Po zmeškanom góle mali Rusi čakať nervózne zakončenie, ale už v 53. min poslal Mamin zakončením štvrtý puk do bránky Švédov, čím obnovil výhodu ruskej reprezentácie na tri góly. Od tohto momentu bolo cítiť víťaznú istotu v hre ruských hokejistov. Napriek tomu, že sa Švédi snažili útočiť veľkými silami, proti Shesterkinovi už nepadlo viac gólov. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Škandinávci nahradili brankára poľným hráčom, to však čísla na výsledkovej tabuli nezmenilo. Pravda, dvadsať sekúnd pred koncom zápasu si Švédi pripísali puk, ale rozhodca gól nezaznamenal, keďže pred gólom bol útok nášho brankára.

Konečné skóre stretnutia je 4: 1 v prospech ruskej reprezentácie. Teraz čakajú zverenci Valeryho Bragina vo finále MFM 2015 súpera, ktorý sa stane víťazom dvojice Kanada - Slovensko. Rozhodujúci zápas na turnaji sa uskutoční 6. januára o 4:00 moskovského času.