MFM-2016: Preskúmanie Zápasu Fínsko - Rusko

28. decembra ruský mládežnícky hokejový tím odohral druhý zápas na svetovom šampionáte v Helsinkách. Súpermi Rusov boli hostitelia turnaja, ktorí v prvom stretnutí zvíťazili nad Bielorusmi skóre 6: 0.

MFM-2016: preskúmanie zápasu Fínsko - Rusko

Začiatok zápasu bol pre hokejistov Suomi. To sa celkom dalo čakať, pretože Fíni hrajú na domácom ľade a patria k obľúbencom svojej skupiny. Takáto aktívna hra v tlaku fínskeho národného tímu priniesla ovocie. Už v piatej minúte stretnutia sa fínski hokejisti dostali do vedenia po góle Sebastiana Aha. Rýchly útok našich súperov viedol k strele na bránu Georgieva, ale náš brankár puk odvrátil, ale na zakončenie už čakal na krídle útočníka Suomi, ktorý poslal mušľu do brány.

Po zmeškanom góle sa Rusi pokúsili preniesť hru na polovicu hostí. Vďaka tomu sa Braginovým zverencom podarilo získať odstránenie. Početnú väčšinu si uvedomil Kirill Kaprizov v siedmej minúte.

Záver tretiny sa niesol v znamení ďalšieho puku proti Rusku. Keď do prestávky ostávala niečo vyše minúty, upravil puk do brány po strele od modrej čiary Fin Patrick Laine. Do prestávky išli tímy 2: 1 v prospech Fínska.

Druhú tretinu začali ruskí reprezentanti tromi penaltami za sebou. V prvej väčšine fínski hokejisti zvýšili svoj náskok na skóre (3: 1). Ale Rusi prejavili charakter. Braginovi zverenci skórovali v menšine a potom dvakrát zasiahli bránu Fínska, pričom mali ešte jedného hráča. Vyznamenali sa Andrej Svetlakov, Pavel Kraskovskij a Vladislav Kamenev. To však neboli všetky ciele v danom období. Piaty gól strelili aj Rusi. Gól strelil Alexander Polunin. Rusi tak do druhého brejku zo skóre 1: 3 preniesli čísla do skóre v ich prospech - 5: 3.

Fínska reprezentácia začala záverečných dvadsať minút opäť aktívne, výsledkom čoho bol štvrtý gól proti Rusom. Alexi Saarela sa vyznamenal. Po vynechanom góle ruskí reprezentanti herne výrazne pridali, čoraz častejšie Rusi tlačili na bránu fínsku reprezentáciu. V 54. min strelil Radel Fazleev šiesty gól proti Fínom.

Do záverečného hvizdu sa skóre na výsledkovej tabuli nezmenilo. Ruský národný tím zvíťazil v náročnom víťazstve nad Fínskom skóre 6: 4, ukázal charakter a ukázal svoje bojové kvality.