Ako Sa Skončilo Finále Stanleyho Pohára

Finále Stanleyho pohára je séria remíz v sezóne National Hockey League, po ktorej sa určuje víťaz vytúženej trofeje. Bojovali proti sebe dva tímy šampiónov: New Jersey Devils a Los Angeles Kings.

Ako sa skončilo finále Stanleyho pohára

V prvom zápase play off Stanleyho pohára v Newarku zvíťazili hráči Los Angeles Kings nad svojimi súpermi 1: 2. Hneď na začiatku stretnutia, v prvej tretine, Colin Fraser trefne poslal puk do bránky tímu New Jersey. V druhej tretine vyrovnal skóre Anton Volchenkov. Tretia tretina prebehla nezmenená, ale v nadstavenom čase sa Los Angeles ujalo vedenia.

Aj druhý zápas sa skončil v prospech Los Angeles Kings. Za rovnakého stavu 1: 2 sa hráči New Jersey vzdali svojej brány. Prvý puk smeroval do bránky Devils od protihráča Drewa Doughtyho. Na začiatku tretej tretiny odskočil New Jersey. Konečné skóre stanovil v predĺžení v prospech Los Angeles Jeff Carter.

Tretí zápas finále Stanleyho pohára sa konal v Los Angeles. Rovnomenný tím porazil svojich súperov skóre 4: 0, čím zvýšil svoj náskok na body do série: 3: 0 v prospech Los Angeles Kings.

Až vo štvrtom zápase sa New Jersey podarilo začať odplatu. 6. júna si tím pripísal jeden bod v sérii víťazstvom 1: 3 nad Los Angeles. Je zaujímavé, že všetky góly padli v tretej tretine. Vyznamenali sa Patrick Eliash, Iľja Kovalčuk a Henrik. Drew Doughty sa pokúsil vyrovnať skóre, jediným pukom trafil bránu súpera.

Ďalšia hra, „New Jersey“, potvrdila svoj úmysel bojovať o Stanleyho pohár. Los Angeles boli opäť porazené, tentoraz 2: 1. Tento zápas sa hral v Newarku a bola to prvá prehra Los Angeles Kings.

Rozhodujúci, finálový zápas finále play-off Stanleyho pohára sa konal 11. júna 2012 v Los Angeles. Rozhnevaní predchádzajúcimi prehrami čelili Los Angeles Kings dvom gólom Jeffa Cartera a dvom Trevorovi Lewisovi. Adam Henrik z New Jersey Devils sa nechystal vzdať a gól označil gólom. To však Los Angeles ešte viac rozzúrilo: Dustin Brown a Mathieu Green stanovili konečné skóre 6: 1. Finále Stanleyho pohára sa skončilo víťazstvom Los Angeles v sérii 4: 2.