Ktorý Tím Vyhral Majstrovstvá Sveta V ľadovom Hokeji

Všetci hokejoví fanúšikovia po celom svete každý rok čakajú na hlavný turnaj národných tímov. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji zvolávajú pod svoju hlavičku 16 tímov, no iba jeden nakoniec dvíha vytúženú trofej nad hlavu.

Ktorý tím vyhral majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2014

25. mája 2014 sa v hlavnom meste Bieloruska v Minsk-Arene za prítomnosti viac ako 15-tisíc divákov uskutočnil finálový zápas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Po šesťdesiatich minútach hracieho času zvíťazilo víťazstvo ruskej reprezentácie, ktorá sa už v moderných dejinách stala štvornásobným majstrom sveta. Ocenenú trofej zdvihol nad hlavu kapitán ruského tímu Alexander Ovečkin a potom všetci hráči a tréneri vytvorili okolo ihriska čestný kruh.

Vo finále Rusi zdolali fínsku reprezentáciu skóre 5: 2. Góly proti Fínom strelili Širokov, Ovečkin, Malkin, Zaripov a Tichonov.

Ruská reprezentácia priviedla na tento svetový šampionát 12 nováčikov, do ich radov sa pridali uznávaní lídri národného tímu z KHL a NHL. Treba priznať, že Rusi mali najsilnejšiu zostavu na turnaji v Minsku. Hviezdy prvého stupňa svetového hokeja reagovali na pozvanie Olega Znarka. Alexander Ovečkin, Nikolaj Kulemin, Artem Anisimov, Sergej Bobrovskij a niektoré ďalšie ovce z NHL okamžite dorazili na miesto tímu pred začiatkom turnaja. Príchod útočníka Evgenyho Malkina do konca skupinovej fázy sa stal vážnym posilnením mužstva. Boli to geniálni Eugene a Alexander Veľký, ktorí dokázali zvrátiť vývoj hry v druhej tretine finálového stretnutia, keď Rusi prehrávali 1: 2. V záverečnej dvadsaťminútovke vo väčšine strelil Danis Zaripov štvrtý gól, ktorý sa stal jedným z najkrajších na turnaji.

Počas šampionátu vyhrala ruská reprezentácia všetkých desať zápasov v riadnom hracom čase a stala sa zaslúženým triumfom svetového hokejového šampionátu 2014.