Ako Hralo Čile Na Majstrovstvách Sveta FIFA

Čilská reprezentácia si vybrala veľmi slušný a kvalitný káder na turnaj majstrovstiev sveta vo futbale 2014. Mnoho futbalových odborníkov očakávalo, že Čiľania budú na turnaji hrať čisto a nezabudnuteľne.

Ako hralo Čile na majstrovstvách sveta 2014 FIFA

Čiľanov prilákali, aby sa dostali do jednej zo skupín smrti na majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii. Čílski hráči odohrali svoje skupinové zápasy v kvartete B s tímami zo Španielska, Holandska a Austrálie.

Čílski futbalisti odohrali prvý zápas s austrálskym národným tímom. Sebavedomé víťazstvo Juhoameričanov so skóre 3: 1 celému svetu ukázalo, že Čiľania to nebudú mať ľahké pre žiadny majstrovský tím.

Druhé skupinové stretnutie bolo pre Juhoameričanov rozhodujúce. Proti nim sa postavil španielsky národný tím, ktorému stačilo iba víťazstvo, aby mohol pokračovať v boji o výstup zo skupiny. Čiľania zvíťazili nad Španielmi skóre 2: 0 a predviedli veľmi kvalitný a zaujímavý futbal.

V záverečnom zápase skupinovej fázy podľahli čílski reprezentanti Holandsku (budúci bronzoví medailisti zo šampionátu) so skóre 0 - 2. Hlavnú úlohu na turnaji však splnili Čiľania - postúpili do fáza play-off šampionátu zo skupiny smrti.

Vo finále 1/8 museli Čiľania hrať s hostiteľmi turnaja. Stojí za zmienku, že Brazílčania nevyzerali v tomto stretnutí lepšie a presvedčivejšie, hoci to boli tí, ktorí tento stožiar vyhrali v penaltovom rozstrele. Hlavné a predĺženie sa skončilo remízou 1: 1. V poslednej minúte predĺženia zachránilo Brazíliu pred vylúčením z turnaja brvno po zásahu čílskeho útočníka.

Čiľania ukončili svoje účinkovanie na šampionáte v etape 1/8 finále, ale môžeme s istotou povedať, že mnohým divákom sa tento tím na turnaji páčil a výstup zo skupiny smrti bol prirodzeným výsledkom, čo sa považuje za pozitívne všetci čílski fanúšikovia.