Ruskí Lyžiari Vyhrávajú Olympijský Maratón Na 50 Km

Posledný súťažný deň bol pre ruských lyžiarov triumfálny. Športovci napokon dokázali vyjsť na celé pódium, keď dostali bronzové, strieborné a zlaté medaily.

Ruskí športovci obsadili všetky čestné miesta

XXII. Olympijské hry, ktoré sa konali v Rusku, sa teda skončili. Na začiatku súťaže si nikto nemohol predstaviť, že táto olympiáda bude pre ruský tím jednou z najúspešnejších za posledné roky. Teraz môžeme s istotou povedať, že Rusko sa v neoficiálnom medailovom poradí umiestni na prvom mieste. Doslova za posledné tri dni hry dosiahli ruskí športovci veľký prielom a priniesli tímu niekoľko zlatých medailí naraz.

Posledný súťažný deň si ruskí fanúšikovia budú ešte dlho pamätať. Napokon práve v tento deň sa hralo o medaily na najprestížnejších a najťažších lyžiarskych pretekoch - na 50 km voľný spôsob maratónu. Na Deň obrancu vlasti sa ruským lyžiarom podarilo dosiahnuť skutočný mužský výkon - na stupne víťazov vystúpili iba ruskí športovci.

Preteky boli zaujímavé až do posledných minút súťaže. Až v posledných metroch vzdialenosti dokázali lyžiari vyriešiť spor o medaily. Alexander Legkov teda prišiel do cieľa prvý. Druhé a tretie miesto sa určilo pomocou fotografického zakončenia, vo výsledku mal Maxim Vylegžanin náskok iba 0,1 s pred Iľjom Černousovom. Posledným víťazom ruského lyžiarskeho maratónu sa stal Michail Ivanov, ktorý v roku 2002 získal zlatú medailu. Vďaka tomuto triumfálnemu víťazstvu si ruský tím zaistil predčasné víťazstvo z hľadiska počtu získaných medailí.

Je dvojnásobne príjemné, že medaily budú odovzdané víťazom na záverečnom ceremoniáli olympijských hier. Na štadióne povstanú naraz tri vlajky ruskej reprezentácie, ide o skutočný triumf a záverečný akord na tejto olympiáde. Rusko dokázalo celému svetu dokázať, že je schopné nielen organizovať najväčšie hry v histórii, ale aj si zaslúži víťazstvo.