Výsledky Prvého Olympijského Týždňa V Soči

Prvý olympijský týždeň v Soči bol bohatý na udalosti. Podľa výsledkov medailového poradia ruskej reprezentácii patrí iba 8. miesto.

Olympijské medaily

Celkovo ruskí športovci získali 12 medailí, z ktorých iba 2 mali najvyššiu dôstojnosť. Obe zlaté medaily získali v krasokorčuľovaní: Rusi zvíťazili v súťaži družstiev a športových dvojiciach, kde zlato získali Maxim Trankov a Tatyana Volosozhar.

Ruský národný tím získal rovnaký počet strieborných a bronzových medailí - 5. Striebro získali Ksenia Stolbová a Fedor Klimov v párovom krasokorčuľovaní. V sánkarských športoch získal Albert Demchenko dvakrát strieborné pódium (v šampionáte jednotlivcov a v tímovej štafete). Olga Villukhina získala striebornú medailu v stíhaní z biatlonu. Olga Fatkulina priniesla ruskej reprezentácii ďalšiu striebornú medailu, keď v korčuľovaní prebehla vzdialenosť 500 metrov.

Olga Grafová získala svoju prvú bronzovú olympijskú medailu v rýchlokorčuľovaní na 3000 metrov. Pre Rusko sa neočakávali bronzové medaily v rýchlokorčuliari na krátkych tratiach Viktor An a vo voľnom štýle - Alexander Smyshlyaev. V posledný deň prvého olympijského týždňa ma potešila Elena Nikitina, ktorá získala bronzovú medailu v kostre. A deň predtým, v deň svojich narodenín, vystúpil biatlonista Jevgenij Garaničev po pretekoch jednotlivcov na bronzové pódium.

Na poprednom mieste v medailovom poradí je naďalej nemecká reprezentácia, ktorej športovci už získali 10 olympijských medailí, z toho 7 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzová. Na druhom mieste sa umiestnil švajčiarsky národný tím, ktorý získal 7 ocenení, z ktorých bolo 5 najvyšších dôstojností. Najlepšie tri uzatvára kanadský tím, ktorý má 11 medailí, z toho iba 4 zlaté.

Rusko je tiež horšie ako krajiny ako Nórsko, USA, Holandsko a Bielorusko. Stojí za zmienku, že priepasť medzi týmito tímami nie je príliš veľká a ruský tím má všetky šance na zlepšenie svojej pozície v medailovej bilancii. Za to musia ruskí športovci dostávať medaily najvyššej dôstojnosti.