Výsledky Olympijských Hier V Soči

Zimné olympijské hry v Soči boli vyhlásené za uzavreté, teraz môžeme zhrnúť výsledky.

Olympijské hry v Soči

Jedna z najambicióznejších olympijských hier sa skončila. Počas podujatia mohlo mesto Soči prijať viac ako 140-tisíc hostí. Pri údržbe tohto podujatia pomohlo viac ako dvadsaťtisíc dobrovoľníkov. Viac ako pol miliardy ľudí z celého sveta mohlo sledovať priame prenosy z otváracieho a záverečného ceremoniálu. Celkovo sa predalo viac ako tri milióny vstupeniek na všetky typy súťaží.

Medzi päť víťazných krajín, ktoré dokázali nazbierať maximálny počet medailí, patrili Rusko, Nórsko, Kanada, USA a Holandsko. Po prvom súťažnom týždni si nikto nemohol myslieť, že ruský tím dokáže vyjsť navrch v neoficiálnom, ale prestížnom medailovom hodnotení. Takže ruský národný tím dokázal získať 33 medailí, z ktorých 13 bolo najvyšší dôstojnosti. Ukázalo sa, že to bol skutočný triumf ruských športovcov, pretože od čias Sovietskeho zväzu nebolo získaných toľko ocenení.

Niektoré predpovede víťazstiev sa, žiaľ, nenaplnili. Ruskí fanúšikovia teda rátali s ďalšími medailami v rýchlokorčuľovaní, biatlone a v behu na lyžiach. Bola to škoda aj pre mužské korčuľovanie, keď pár minút pred začiatkom odstúpil zo súťaže jediný zástupca Ruska. Naštvaný bol aj hokejový tím, ktorý sa nedokázal prebojovať ani do semifinále. Nikto však nečakal zlaté medaily v rýchlokorčuľovaní a snoubordingu na krátke trate.

Tiež ma potešilo, že ruských športovcov tentokrát nezastihol doping. Bohužiaľ, na tejto olympiáde existovali dopingové precedensy s olympionikmi z iných krajín. Ale ak to zhrnieme, je možné poznamenať, že tieto hry vošli do histórie nielen ako najambicióznejšie, ale aj najdrahšie.