Copa America 2016: Prehľad Stretnutia Ekvádor - Peru

Pre oba tímy mala byť rozhodujúca konfrontácia medzi národnými tímami Ekvádoru a Peru v druhom kole skupinovej fázy Kvarteta B. Práve tieto tímy podľa predpovedí odborníkov museli bojovať o druhé miesto v skupine, kde hrá Brazília.

Copa America 2016: prehľad stretnutia Ekvádor - Peru

Zápas medzi národnými tímami Peru a Ekvádoru sa ukázal ako napínavý a intenzívny. Napriek tomu, že Ekvádorčania mali štatistickú prevahu, stretnutie sa konalo ako konfrontácia medzi úplne rovnakými tímami. U ekvádorských futbalistov bola dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že zasiahnu bránu súperov (18 verzus 9), pričom iba každý tretí kop každého tímu dorazil k bránkovej čiare. V držaní lopty bola výhoda na strane Ekvádorčanov (56% až 44%). Výsledok zápasu sa však určuje podľa čísel na výsledkovej tabuli, a nie podľa štatistík.

Už v 5. min stretnutia otvorili skóre Peruánci. Christian Cueva nenechal žiadnu šancu ekvádorskému brankárovi Alexandrovi Dominguezovi. V 13. min mohol Edison Flores zdvojnásobiť náskok národného tímu Peru. Po inkasovaní dvoch gólov sa zdalo, že ekvádorská reprezentácia má malú šancu streliť v zápase aspoň nejaké body, ale futbal je často nevyspytateľný.

Ekvádorskí futbalisti v druhej polovici prvého polčasu začali konať aktívnejšie, výsledkom čoho bol gól Ennera Valenciu šesť minút pred koncom prvej polovice stretnutia. Ekvádorčan, ktorý dostal prihrávku do pokutového územia, presne prestrelil brankára peruánskeho národného tímu a nenechal mu žiadnu šancu. Mužstvá odchádzali do prestávky s výhodou Peruáncov v jednom góle.

Druhá polovica stretnutia sa začala miernou výhodou Ekvádorčanov. Bolo to tak kvôli skóre na tabuli skóre. Iniciatíva útočiacich hráčov bola odmenená už v 48. min. Miller Bolaños porovnáva čísla na výsledkovej tabuli - 2: 2.

Zvyšok zápasu tímy nedokázali zasiahnuť bránu druhého, aj keď si na to vypracovali dobré šance. Konečné skóre zápasu 2: 2 vyzerá spravodlivo. Peruánci začali stretnutie dobre a ekvádorskí hráči dokázali ukázať svoj charakter a zvrátiť priebeh konfrontácie.

Podľa výsledkov stretnutia získavajú hráči Peru po dvoch kolách štyri body, Ekvádorčania majú dva body. Pravdepodobnejšie sú však šance tých druhých, ktorí sa kvalifikujú zo skupiny, pretože v záverečnom zápase skupiny B budú súpermi Ekvádoru národný tím Haiti a Peruánci si zahrajú s Brazíliou.