Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Výsledky ôsmeho Hracieho Dňa

Najočakávanejším stretnutím ôsmeho hracieho dňa na majstrovstvách sveta v Brazílii bol zápas medzi reprezentáciami Uruguaja a Anglicka. Okrem týchto vynikajúcich tímov vstúpili 19. júna na štadión v Brazílii aj národné tímy Kolumbie, Pobrežia Slonoviny, Japonska a Grécka.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014: výsledky ôsmeho hracieho dňa

Prvý zápas dňa sa odohral v hlavnom meste Brazílie. Na zápas nastúpili vodcovia skupiny C, národné tímy Kolumbie a Pobrežia Slonoviny. Prvý polčas bol bezgólový. V aréne pomenovanej po veľkom útočníkovi Garrinchim vládlo napätie. Dojem bol taký, že hráči mali na nohách činky - vývoj udalostí nebol uponáhľaný. Druhý polčas potešil diváka gólmi. Najprv Kolumbijčania skórovali dvakrát, po čom sa juhoamerickí diváci upokojili a očakávali jednoduchý záver stretnutia. Gervinho však dokázal vybojovať späť jeden gól. Vo zvyšných 15 minútach sa africkí hráči snažili skórovať viac, ale nestalo sa tak. Kolumbijská reprezentácia si pripísala ďalšie tri body a jednou rukou viedla kvarteto C svetového šampionátu.

Stretnutie Uruguaja s Anglickom bolo stredobodom zápasov 19. júna. Oba tímy prehrali úvodné zápasy na turnaji, a tak mal zápas druhého kola v skupine D veľký význam. Hrdinom stretnutia bol Luis Suarez, ktorý strelil dva góly proti futbalovým predkom. Antihrdinom je Wayne Rooney, ktorý síce strelil jeden gól, ale ďalšie dve veľké šance na chytenie juhoamerickej bránky zahodil. Najskôr sa do vedenia dostali Uruguajčania, ale potom sa Anglicko snažilo získať späť. Avšak v záverečnej desaťminútovke zaznamenal Suárez dvojník a priniesol konečné víťazstvo Uruguaju za stavu 2: 1. Juhoameričania sa teraz dotiahli na národné tímy Talianska a Kostariky, ale tí majú zápas medzi sebou v zálohe. Situácia v skupine D je ešte neprehľadnejšia.

Posledným zápasom dňa bola hra v Natale medzi Japonskom a Gréckom. Tento zápas sa stal najnudnejším v ôsmy hrací deň. Konečné skóre 0 - 0 odráža hlavný obsah stretnutia. Nebezpečných momentov nebolo veľa, ale Japonci boli stále bližšie k víťazstvu. Tieto tímy reprezentujú skupinu C na majstrovstvách sveta. Teraz po dvoch kolách na čele tabuľky tohto kvarteta stoja Kolumbijčania so šiestimi bodmi, Pobrežie Slonoviny má tri body a Japonci a Gréci majú po jednom bode. Tímy budú musieť odohrať ešte jeden zápas v skupine.