Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Výsledky štvrtého Hracieho Dňa

15. júna sa na majstrovstvách sveta v Brazílii uskutočnili tri pravidelné zápasy skupinovej fázy. Do zápasu vstúpili tímy skupín E a F. V troch zápasoch padlo deväť gólov, čo potvrdzuje myšlienku jasného začiatku majstrovstiev sveta.

argentina_
argentina_

Ako prví vstúpili na futbalové ihrisko štvrtý hrací deň boli národné tímy Švajčiarska a Ekvádoru. Zápas sa odohral v hlavnom meste Brazílie na štadióne pomenovanom po veľkom juhoamerickom útočníkovi Garrinchim. Hra sa ukázala byť zaujímavá a rozuzlenie prišlo v posledných sekundách. V poslednom útoku zápasu si Európania vytrhli víťazstvo 2: 1. Je potrebné poznamenať, že ide o ďalšie víťazné víťazstvo, pretože Juhoameričania otvorili skóre v zápase.

Francúzi v druhej hre zápasového programu čelili Hondurasu. Stretnutie sa skončilo podľa mnohých očakávaní. Francúzsko vyhráva 3: 0 s plnou výhodou v hre. V zápase padla červená karta pre honduraského hráča a Benzema sa takmer stal autorom prvého hattricku. Komparz strelil jeden zo svojich gólov honduraskému brankárovi. Benzemu ostali dva strelené góly.

Na slávnom štadióne Maracanã sa konal finálový zápas dňa. Do boja vstúpila argentínska reprezentácia. Súpermi dvojnásobných majstrov sveta boli debutanti z Bosny a Hercegoviny. Argentínčania sotva prekonali súpera s minimálnym skóre 2 -1. Záver zápasu dopadol nervózne, Bosniaci mali šancu na odplatu, ale do druhého gólu nestačili. Argentína viedla 2: 0, ale druhú časť polčasu prehrala, inkasovala v 85. minúte.