Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Výsledky šiesteho Hracieho Dňa

17. júna sa na futbalových ihriskách v Brazílii uskutočnili ďalšie tri zápasy majstrovstiev sveta. Ako posledné do boja vstúpili tímy Ruska a Južnej Kórey. Na programe dňa boli aj ďalšie stretnutia: Belgicko - Alžírsko a Brazília - Mexiko.

Shestoy_deny_

Prvý zápas šiesteho hracieho dňa na svetovom pohári FIFA v Brazílii sa konal na štadióne Mineirao v meste Belo Horizonte. Na ihrisko vstúpili súperi ruskej reprezentácie - Belgicko a Alžírsko. Hra sa ukázala byť zaujímavá a napínavá, v zápase došlo k intrigám. Po prvom polčase mali Afričania minimálnu prevahu v skóre. Vyhrali 1 - 0. Po prestávke však belgické hviezdy ukázali svoju triedu. Reprezentácia Belgicka nielen vyrovnala skóre, ale vybojovala aj víťazné odhodlanie 2: 1.

Brazílčania a Mexičania na štadióne Castelan vo Fortaleze svojím zápasom otvorili program druhého kola svetového šampionátu. Skutočným hrdinom stretnutia bol brankár mexickej reprezentácie Guillermo Ochoa, ktorému sa podarilo udržať nedotknutú bránu svojho tímu. Ochoa urobil niekoľko úžasných zákrokov, ktoré tímy rozdelili. Konečné skóre 0: 0 nie je dôkazom nudnej hry. Túžba predviesť skvelý futbal pre oba tímy bola úplne jasná.

Pre ruských fanúšikov bola hlavnou udalosťou začiatku šampionátu debut ruskej reprezentácie na svetovom šampionáte. Z nepoddajných Kórejcov sa stali súperi. V porovnaní so zvyškom denných hier sa hra ukázala byť nudná a zreteľne sa líšila od ostatných hier dňa, čo sa týka triedy k horšiemu. Na šampionáte sa navyše stala prvá fatálna chyba brankára. Nanešťastie to bol Igor Akinfeev, ktorý po ďalekonosnom zásahu uvoľnil loptu z jeho rúk. Rusi sa však dokázali utiahnuť a vyrovnali skóre. Vyznamenal Alexander Keržakov, ktorý nastúpil ako striedajúci hráč. Konečné čísla na výsledkovej tabuli sú 1: 1, čo nedokáže uspokojiť Rusko ani Južnú Kóreu.