Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Výsledky Deviateho Hracieho Dňa

20. júna sa na futbalových ihriskách v Brazílii uskutočnili ďalšie tri zápasy futbalového svetového šampionátu. Stretli sa tímy zo skupín D a E. Všetky zápasy boli dôležité pre národné tímy na turnaji. V jednej z hier došlo k senzácii, ktorá sa už teraz javí ako vzor.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014: výsledky deviateho hracieho dňa

Prvým zápasom deviateho dňa majstrovstiev sveta bol zápas odohrávajúci sa v neznesiteľnej horúčave v meste Recife. Na zelené trávnikové pole vstúpili národné tímy Talianska a Kostariky. Bol to najhorší zápas Talianov za posledné roky. Tím, ktorý v prvom kole porazil Anglicko, pôsobil nielen skromne, ale aj bezmocne. Kostaričania zaútočili väčší a nebezpečnejší. Hoci mal Supermario dva svoje vlastné momenty, útočník Talianov si ich neuvedomil. Na konci polčasu sa Kostarika ujala vedenia. Tento gól bol jediným v zápase. V druhej polovici stretnutia boli Taliani stále rovnakí bezmocní a hráči Kostariky formovali svoje právo opustiť skupinu smrti, a to senzáciou.

V druhom zápase dňa videli diváci najviac gólov. Francúzska reprezentácia tak poslala päť gólov do švajčiarskej brány. Posledný menovaný tiež neodišiel s nulou v stĺpci strelených gólov. V meste Salvádor na štadióne videli diváci v posledných minútach dva góly Švajčiarov. Konečné skóre 5 - 2 v prospech Francúzska ukazuje, že Francúzi v prvých dvoch zápasoch bez problémov získavajú šesť bodov. V záverečnom kole skupinovej fázy zostáva majstrom sveta z roku 1998 hrať s národným tímom Ekvádoru, zatiaľ čo Švajčiarsko bude musieť bojovať s Hondurasom.

V záverečnom stretnutí hracieho dňa v kvartete E boli Ekvádorčania silnejší ako honduraský národný tím. Konečné skóre zápasu je 2: 1 v prospech Juhoameričanov. Ekvádorský národný tím vyhral odhodlané víťazstvo, tím bol horší ako Honduras 0: 1. Diváci videli ďalšie góly Enneru Valencia. Ekvádorský útočník v strelených góloch je stále na vedúcej skupine strelcov na šampionáte. Enner Valencia zaznamenal v sledovanej hre double.