Majstrovstvá Sveta Vo Futbale 2014: Výsledky Tretieho Hracieho Dňa

14. júna sa v Brazílii uskutočnili štyri pravidelné zápasy majstrovstiev sveta. Do boja vstúpili národné tímy Kolumbie, Grécka, Uruguaja, Kostariky, Anglicka, Talianska, Pobrežia Slonoviny a Japonska. Herný deň predstavil veľa krásnych okamihov a cieľov, vďaka ktorým vyzerá svetový šampionát čoraz farebnejšie.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014: výsledky tretieho hracieho dňa

Prvým stretnutím tretieho hracieho dňa na majstrovstvách sveta bola rivalita medzi Kolumbiou a Gréckom. Hra sa odohrala na štadióne Mineirao v Belo Horizonte za prítomnosti 57 000 divákov. Kolumbijčania ukázali, že tento tím je pripravený na športové výkony aj bez svojich vodcov. Sebavedomé víťazstvo nad Gréckom so skóre 3: 0 je toho vynikajúcim potvrdením.

Brazílske mesto Fortaleza hostilo druhý zápas dňa. Úradujúci šampióni Južnej Ameriky Uruguajčania bojovali s Kostarikou. Zápas sa odohral v Castelan aréne, ktorá má kapacitu asi 64 000 divákov. Výsledok hry možno pokojne nazvať prvou skutočnou senzáciou. Juhoameričania, ktorí viedli za stavu 1: 0, nakoniec prehrali 1: 3.

Tretí zápas hracieho dňa sa očakával s najväčšou netrpezlivosťou. Nie je to náhoda, pretože Anglicko a Taliansko hrali medzi sebou. Tento zápas sa konal na štadióne Amazonia v Manuse. Diváci videli intenzívny boj titanov svetového futbalu. Konečné skóre je 2: 1 v prospech Talianov.

Záverečné stretnutie tretieho hracieho dňa Pobrežie Slonoviny - Japonsko sa uskutočnilo v Recife v aréne Pernambuco a padli v ňom aj tri góly. Po odchode tímov do prestávky bolo skóre na tabuli skóre 1 - 0 v prospech Ázijčanov. V druhom polčase však Afričania zvrátili vývoj stretnutia v ich prospech. Záverečný hvizd rozhodcu zaznamenal víťazstvo Pobrežia Slonoviny 2 - 1.