Rusko - Južná Kórea: To, čo Diváci Videli V Cuiabe

Pre mnohých ruských futbalových fanúšikov sa majstrovstvá sveta začali skutočne až 17. júna, keď ruský národný tím nastúpil na ihrisko v brazílskom meste Cuiaba, aby odohral prvý zápas proti Južnej Kórei. Išlo o záverečnú hru prvého kola v N.

Rossija - Koreya_

Pre ruských futbalových fanúšikov sa ukázalo, že hra bola veľmi nervózna a napätá a neutrálni fanúšikovia sa na tribúnach úprimne nudili. Zápas sa začal veľmi pomaly. Možno horúčava, ktorá panovala na ihrisku, zabránila hráčom ukázať plný útočný potenciál. Za počasie však nemôžete všetko.

Po prvých zápasoch vo všetkých skupinách majstrovstiev sveta sa dá skonštatovať, že tímy sú rozdelené na veľmi šikovné, schopné a slabé. Pre neutrálneho diváka je ťažké povedať, do ktorej skupiny patrí Rusko a Južná Kórea. Za zmienku však stojí, že diváci na tribúnach a pri televíziách očakávali viac. Hra nebola skutočným futbalovým sviatkom a oslavou. Na ihrisku sa tvrdo pracovalo, hráči dali zo seba všetky sily, ale oba tímy sa v prvom polčase nepresadili. Zriedkavé strely z diaľky, kríženia zo sady nepriniesli požadovaný výsledok ani jednému, ani druhému. Výsledkom bolo, že do prestávky zhoreli na výsledkovej tabuli smutné nuly.

Po prestávke sa tempo nezvyšovalo. Prvý nebezpečný úder na bránu dosiahli Rusi. Juhokórejský brankár si loptu vyrazil po vyrazení spoza šestnástky. Kórejčania odpovedali láskavo. Igor Akinfejev sa snažil zasiahnuť loptičky po silných útokoch z diaľky. Mohlo by sa zdať, že nič nepredznamenáva ťažkosti ruskej reprezentácie, ale v 68. minúte predvádza Lee Kyung Ho ďalší ďalekonosný zásah a brankár ruskej reprezentácie robí obludnú chybu. Lopta vykĺzla z rúk Akinfejeva a zradne prechádza za bránkovú čiaru. Kórejčania brali 1 - 0.

Ruská reprezentácia bola po inkasovanom góle aktívnejšia. Rusi začali útočiť s veľkou túžbou. Je možné, že striedanie po 60 minútach hralo v zápase dôležitú úlohu. Na ihrisku sa objavili Dzagoev a Kerzhakov. Práve oni museli prevziať bremeno vedenia v útočných impulzoch ruského tímu. Našťastie náhrady fungovali.

V 74. minúte Kerzhakov porovnal skóre po zásahu Dzagojeva a ruchu brankárov. 1 - 1 - Ruskí fanúšikovia sa cítia lepšie. Až potom diváci videli skutočnú túžbu Rusov ísť dopredu. Ďalší gól sa im však streliť nepodarilo. Treba priznať, že útokom Rusov chýbala inteligencia, tvorivosť a zručnosť.

Konečné skóre stretnutia - 1 - 1. Táto remíza sa stala treťou v turnaji. Rusko a Južná Kórea získavajú po jednom bode a v skupine H sa delia o 2. a 3. miesto, čím sa dostalo do vedenia belgického národného tímu.