Aké Olympijské Ceny Boli Príjemným Prekvapením

Výsledky olympijských hier v Londýne, ktoré sa skončili 12. augusta, treba považovať za ruské národné mužstvo za veľmi úspešné. Ruský tím získal s celkovým počtom 82 medailí, z toho 24 zlatých, 26 strieborných a 32 bronzových, sebavedome 4. miesto. A čo sa týka celkového počtu medailí, Rusi boli ďaleko pred hostiteľmi olympiády - športovcami Veľkej Británie, ktorí obsadili 3. miesto len kvôli veľkému počtu ocenení na najvyššej úrovni.

Aké olympijské ceny boli príjemným prekvapením

Samozrejme, každé ocenenie na olympijských hrách je veľmi čestné pre športovca aj pre krajinu, ktorú reprezentuje. Ale aj medzi nimi sa nájdu takí, ktorí boli príjemne prekvapení, a preto sú obzvlášť cenní. Napríklad hneď v prvých dňoch olympiády, keď náš tím ako celok nepodával veľmi dobré výsledky, predviedli ruskí mužskí džudisti vynikajúce výsledky. Nie je prehnané tvrdiť, že naši športovci doslova šokovali odborníkov na džudo a najmä Japoncov, ktorí sú v tomto športe tradične veľmi silní. Obzvlášť príjemným prekvapením boli zlaté medaily Arsena Galstyana, Mansura Isaeva a Tagira Khaibulaeva.

Nesporným prekvapením bolo zlato Eleny Lashmanovej, ktoré vyhrala v pretekoch v chôdzi na trati na vzdialenosť 20 kilometrov. Ako sama olympijská šampiónka priznala, o takom úspechu sa jej ani nesnívalo. Koniec koncov, všetci športoví komentátori a odborníci na tento šport verili, že hlavným uchádzačom o prvé miesto bola iná ruská žena - Olga Kaniskina. Napriek tomu dokázala Lashmanova v záverečnom segmente tejto najťažšej vzdialenosti obísť Kaniskinu a získať zlatú olympijskú medailu.

A samozrejme nemožno nespomenúť zlato ruskej dvojice veslárov - kajakárov Alexander Dyachenko / Jurij Postrigai na vzdialenosť 200 metrov. Angličania, ktorí boli tradične veslovaní, boli v tejto disciplíne považovaní za nepochybných favoritov, najmä preto, že ruskí športovci začali trénovať spolu pomerne nedávno. Napriek tomu to boli Rusi, ktorí získali zlato a hostitelia olympiády sa nakoniec uspokojili iba s tretím miestom.

Príjemným prekvapením bola aj bronzová medaila, ktorú získala ruská bedmintonová dvojica Valeria Sorokina a Nina Vislova, ktorá v zápase o tretie miesto porazila skúsenú kanadskú dvojicu Alex Bruce / Michelle Lee. A presne rovnaký dojem urobila aj bronzová medaila bežkyne Ekateriny Poistogovej, ktorá vo vzdialenosti 800 metrov obsadila tretie miesto. Keď hovoríme o týchto pretekoch, športovec neskrýval, že to pre ňu bolo veľmi ťažké. "Ale dokázal som dosiahnuť bronz, v cieli som vyhral doslova niekoľko stotín sekundy," usmiala sa Jekaterina.