„SKA“- „Lokomotíva“. Kvartalnov Vás Ničím Neprekvapí

Obsah:

SKA je ruský hokejový klub z Petrohradu. Spoločnosť bola založená v roku 1946. Lokomotiv je ruský hokejový klub z Jaroslavľu. Spoločnosť bola založená v roku 1959. V marci sa tieto dva kluby stretnú na ľade v play off o Gagarinov pohár.

SKA - Lokomotív

13., 15., 17., 19. marca sa uskutočnia zápasy hokejových tímov SKA a Lokomotíva.

SKA. Recenzia predchádzajúcich hier

SKA hralo prvú etapu play off so Spartakom neisto. Medzi tímami sa hralo 6 hier o víťaza. Tu sú výsledky zápasu SKA - Spartak (0: 2; 2: 3; 5: 2; 3: 2; 2: 1; 2: 1). SKA mal problémy s 2 zápasmi a Alexander Kozhevnikov predpokladal, že favoritom stretnutí bude Jaroslavoslav Lokomotiv, pretože SKA mal v hre chaos a nehralo sa žiadne mužstvo.

Na začiatku stretnutí so Spartakom sa pozorovatelia stavili, že SKA zbúra červeno-bielych v 4 hrách a nevšimne si to, ale všetko sa pokazilo a bolo treba odohrať 6 zápasov, aby našli lídra. Preto by hra so Spartakom mala byť prínosom pre SKA, musia robiť závery a mobilizovať sa, pretože je lepšie prejsť prvou fázou s problémami a poučiť sa, aby ste k sérii hier s Lokomotívom mohli pristupovať zodpovednejšie.

Prvý zápas sa uskutočnil 26. februára tentoraz za stavu 0: 2 „Lídrom sa stal„ Spartak “. Oba góly strelili v prvej tretine hry R. Ganzl a M. Karsums.

Druhá hra sa odohrala 28. februára. Najskôr prevzalo iniciatívu SKA 2 gólmi v druhej tretine hry. Autori pukov R. Rukavishnikov a A. Barabanov. Všetko sa ale zmenilo v tretej tretine, Spartak dal tri góly a stal sa lídrom stretnutia, strelili ich D. Kalinin, I. Talaluev, M. Karsums. Tretí odletel o päť sekúnd pred koncom. Táto hra sa stala najzaujímavejšou, z lavičky došlo k zaujímavej reakcii, zdá sa, že vôbec nechápali, čo sa tam deje. Predchádzajúci tréner O. Znarka by zvýšil tempo, začal robiť zmeny v hráčoch a snažil sa chopiť iniciatívy, alebo prinajmenšom urobiť výsledok stretnutia remízou. Vorobyovovi ale bolo možné porozumieť skôr, ako vycvičil Metallurg v menšej rotácii a riadenie bolo o niečo jednoduchšie. A v SKA vyvíjali tlak najmä na trénerov, V. Bykov, A. Nazarov nemohol dlho zostať v klube a z unaveného muža sa stal O. Znarok, ktorý tím vytvoril.

Tretia hra bola prelomová. Konalo sa 2. marca. "Spartak" dáva 2 góly, autori A. Fedorov a A. Zlobin. SKA robí 5 pukov, autori N. Gusev, V. Gavrikov, J. Koskiranta.

Štvrtá hra sa odohrala 4. marca. V riadnom hracom čase padli za každý tím 2 góly, takže došlo k predĺženiu a SKA strelila puk, výsledok je 3: 2.

Piata hra (6,03) sa skončila 2: 1 v prospech SKA.

Šiestym zápasom (8,03) bolo záverečné stretnutie s „červeno-bielymi“2: 1 v poradí „SKA“.

Obrázok
Obrázok

„Lokomotíva“. Recenzia predchádzajúcich hier

Prvá etapa Lokomotívu hrala proti Soči. Soči v KHL päť sezón a stretlo sa 18-krát so železnicou, s Lokomotivom zostalo 12 zápasov, a preto boli pôvodne považovaní za favoritov stretnutia. Výsledok 6 zápasov (4: 3; 3: 0; 2: 3; 1: 3; 3: 0; 5: 2).

Prvý zápas sa uskutočnil 25. februára, na štarte nenastali žiadne nebezpečné chvíle, mužstvá sa na seba pozreli zblízka. Prvý puk vstúpil do brány v ôsmej minúte od útočníka „Soči“K. Kapustina, druhý gól bol opäť od Yokipakky, „Lokomotíva“v prvej dvadsaťminútovke dokázala premeniť iba 1 gól, autor S. Kronwall. Stretnutie bolo napäté a v hlavnom čase bol stav 3: 3. O všetkom rozhodlo predĺženie, rozhodujúci gól navrhol N. Kovalenko.

Druhá hra sa odohrala 27. februára iba s jedným gólom. 3: 0 v prospech Lokomotívu. Autori: S. Kronvall, R. Rafikov, D. Apalkov.

Tretia hra sa odohrala 1. marca. Tu už nastal zlom, pretože Lokomotiv bol vonku a prehral 3: 2, v hlavnom čase bol stav 2: 2, rozhodujúci puk vytiahol útočník Soči Andrej Altybarmakyan.

Štvrtý zápas (3. marca) sa hral opäť na juhu Ruska a pre Lokomotiv bol opäť neúspešný. Bola to kľúčová hra, ak vyhrá Lokomotíva, potom by séria šla úplne do Kvartalnova. Iniciatívu však zachytil Sergej Zubov. Výsledok stretnutia je 1: 3. Od prvých minút stretnutia „Soči“dobre napádal a v prvej tretine premenil 1 gól. V druhej tretine je stav 1: 2. V tretej dvadtsatiminutke mal Lokomotiv príležitosť vyrovnať, keď B. Kozun vystrelil, ale trafil uvoľneného brankára Soči.

Piaty zápas (5. marca) sa už odohral doma a pomohli mu múry klubu. Konečné skóre je 3: 0, autormi pukov boli: Kozun, Kayumov, Apalkov.

Šiesty zápas (7. marca) sa hral v Soči, v predchádzajúcom kole vyhral Lokomotiv suchú výhru. Teraz už zostáva iba jedno stretnutie pred víťazstvom a koná sa, skóre je veľké a víťazné - 5: 2. V Soči strelili góly Rosen a Bakosh, za Lokomotiv: Misul, Kraskovskij (2 góly), Apalkov, Nakladal.

Lokomotiv predviedol dobrý výsledok, ale teraz stráca najlepšieho hráča prvého kola play off. Pred koncom sezóny bol vylúčený kapitán Staffan Cronvall so zranením nohy. Kronwall dokázal streliť 3 góly proti HC Soči a pripísať si 3 asistencie. Počas 6. stretnutia bol neúspešne zasiahnutý pukom a teraz, aj keď Lokomotiv prejde pred finále, sa kapitán nestihne spamätať, na jeho miesto v zápase proti SKA nastúpi A. Yelesin.

Obrázok
Obrázok

Na základe prvých stretnutí je zrejmé, že súperi majú približne rovnaké sily. SKA má uvoľnenú zostavu, Lokomotíva má kapitána v dôchodku, oba tímy odohrali proti predchádzajúcim tímom šesť zápasov. Lokomotív naposledy v play off porazil SKA v roku 2014 a je pripravený opäť zvíťaziť a teraz má všetky šance.

Hrajú sa prvé dve hry, tu sú výsledky:

Prvá hra. 13. marca o 19:30 sa v Petrohrade uskutočnil prvý zápas konferenčného semifinále. SKA vstúpil na ľad nezmenený, za Lokomotiv nastúpili A. Yelesin a E. Korotkov na miesto S. Kronvalla a V. Kartajeva. V prvej dvadtsatiminutke neboli žiadne nebezpečné chvíle, iba majitelia vlastnili puk o niečo viac. V druhej tretine už SKA začal útočiť, ale skóre nebolo nikdy otvorené. Tretia časť hry prebiehala v rovnakom duchu a nikto nemal jasnú prevahu, útočili hlavne z diaľky. V tretej tretine zostáva v jednom okamihu Lokomotiv v menšine a v 47. minúte skóroval puk David Rundblad.

Druhá hra sa odohrala 15. marca v rovnakom čase, na rovnakom mieste. Pre „Jaroslavľ“negatívny moment nespočíval ani tak v porážke, ako v tom, že nedokázali vrhnúť „železničiarov“do cieľa. A to je pravdepodobne dôvod, prečo v druhom stretnutí Lokomotíva pripúšťa 6 gólov, ale stále dáva 1 drahý gól. Najskôr skóroval SKA, Maltsev, o niečo neskôr Kayumov a skóre je vyrovnané. V tomto nenasledovalo čoraz viac gólov Lokomotivu, SKA konala ďalej, autormi týchto gólov boli: Gusev, Byvaltsev, Koskiranta, Datsyuk, Tichonov. Výsledok stretnutia je 6: 1.

Možno prehrávali v hre, ale nie v boji. Na konci sa zboku zrazili Alexander Yelesin a Nail Yakupov, Yelesin niekoľkokrát udrel päsťou, potom ich sudcovia odpojili. 17., 19. marca sú pred nami ďalšie dve stretnutia a tieto dve stretnutia sa uskutočnia už doma s Jaroslavľom, takže možno rodné múry pomôžu Jaroslavľu v týchto dvoch hrách?